Okulary i soczewki kontaktowe - jak je wybrać?

  • 23.07.2021, 18:48
  • Telewizja Sudecka
Okulary i soczewki kontaktowe - jak je wybrać?
Zakup nowych okularów czy soczewek kontaktowych to nie lada wyzwanie! Dotyczy to nie tylko amatorów, którzy dokonują pierwszego wyboru tego typu w swoim życiu, ale także największych wyjadaczy, którzy temat ten mają w małym paluszku. Warto wiedzieć, na jakie parametry oraz informacje zwrócić uwagę, by być maksymalnie zadowolonym z zakupu i - co najważniejsze - prawidłowo zadbać o swój wzrok. Jeśli jesteście ciekawi, jak dobrać krzywiznę soczewek czy rodzaje szkieł do okularów, zapraszamy do czytania! Odpowiadamy na te i wiele innych pytań.

Soczewki kontaktowe - jak dobrać krzywiznę?

Jak można się spodziewać, najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie takich soczewek kontaktowych, które zostały nam przepisane przez specjalistę w gabinecie podczas wizyty. Wówczas mamy gwarancję, że produkt został idealnie dobrany - indywidualnie do naszych predyspozycji oraz oczekiwań. W takiej sytuacji też soczewki będą leżeć na oczach wygodnie i komfortowo, dlatego też krzywizna BC i średnica DIA są odpowiednio dopasowane do naszych możliwości. Jednak niestety, parametry soczewek kontaktowych nie zawsze będą pokrywać się we wszystkich markach, które są dostępne na rynku. Dlatego też wciąż pozostaje pytanie: jak dobrać krzywiznę soczewek kontaktowych, by być z nich możliwie najbardziej zadowolonym? Otóż należy pamiętać o tym, że parametry, które otrzymujemy w przypadku recepty okularowej nie są tym samym, co parametry soczewek kontaktowych. Moce w tych dwóch sytuacjach mogą się różnić, przez co noszenie takiego produktu stanie się uciążliwe i niewygodne. Przede wszystkim te osoby, które borykają się z problemem astygmatyzmu, powinny mieć świadomość, że prawie na pewno parametry te będą całkowicie inne - dlatego w szczególności powinny zadbać o to, by odpowiednio dobrać produkt do swoich oczekiwań. Nieszczególnie dobrym wyborem jest podejmowanie próby samodzielnego znalezienia soczewek dla siebie - najlepszym rozwiązaniem jest udanie się zatem do lekarza specjalisty, czyli optometrysty, który pomoże nam przymierzyć próbny produkt, dzięki czemu zyskamy gwarancję co do ochrony naszego wzroku.

Rodzaje szkieł do okularów - jakie wybrać?


Na dzisiejszym wciąż rozwijającym się rynku istnieje wiele rodzajów szkieł do okularów. Nie dziwi zatem pytanie, które z nich wybrać, by móc korzystać z okularów przez kilka kolejnych lat? To w końcu ma być inwestycja na wiele miesięcy, a nie tylko na chwilę. Często szukamy oszczędności, zaczynając przede wszystkim od oprawek. Czy warto stawiać na te najdroższe? Pewnym jest, że lepsze jakościowo produkty pozwolą nam na dłuższą żywotność okularów - nie będą się wyginać, jednocześnie pozwalając na większą elastyczność. Pozostaje jednak kolejna kwestia, a jest nią rodzaj szkieł do okularów - które wybrać? Wśród ofert możemy wyróżnić przede wszystkim antyrefleksy, powłokę blue control, fotochrom, szkła dla kierowców. Wiele będzie zatem zależeć od przeznaczenia produktu oraz naszych oczekiwań względem niego. Innych okularów będzie potrzebować osoba, która większość dnia spędza w pracy przed komputerem, a innych ktoś, kto każdego dnia przez wiele godzin prowadzi auto czy ciężarówkę. Nie cena ma tutaj znaczenie, a indywidualne potrzeby każdego człowieka, który decyduje się na noszenie okularów korekcyjnych. Nie bez powodu wiele osób, które nie borykają się z problemami z narządem wzroku, wybiera okulary zerówki - ich zadaniem jest poprawa komfortu i ochrona wzroku przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:


Pozostałe