Mistrzostwa Polski BMX Racing - Dzierżoniów 2021 przeszły do historii. Zawody odbyły się w dniu 4 lipca 2021 roku na torze „BMX PARK ARENA DZIERŻONIÓW”, przy ulicy Sikorskiego. Po raz kolejny mogliśmy gościć zawodników z całej Polski na najważniejszej imprezie BMX Racing w Polsce.
Łącznie do zawodów przystąpiło 80 zawodników. Udział w zawodach wzięli zawodnicy z całej Polski oraz zawodnicy z Irlandii oraz Dani. Bardzo dobra frekwencja sprawiła, że zawody były na bardzo dobrym poziomie sportowym. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i ogromu włożonej pracy, zawody odbyły się na wysokim poziomie.
Złoci medaliści Mistrzostw Polski:
- Emil Gorlicki – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
- Antoni Break-Kempczyński – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
- Inga Ostafin - KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA
- Hanna Strzebońska – Aquila Wadowice
- Jakub Siwiec - SOFARSOLAR LKKG
- Patrycja Klemczak - UKS FENIKS RYDUŁTOWY
- Paulina Tuz – SOFARSOLAR LKKG
- Michał Kusiński - SOFARSOLAR LKKG
Organizator zawodów:
- LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
- OSIR Dzierżoniów
- Miasto Dzierżoniów
Sponsorzy zawodów:
- Miasto Dzierżoniów
- NEXELO SUPREME
- Brico Marche
- Salon Sportowo Rowerowy K2
- XXL Color Protect
- Instal Gaz
Wyniki - oficjalne |
|
||||
|
|||||
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||
|
Żak: 11-12 lat (rocznik: 2010-2009) |
|
|||
L.P |
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Emil Gorlicki |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
Mistrz Polski |
||
2 |
Daniel Kołodziej |
ROSKILDE BMX KLUB - DANIA |
I - v-ce Mistrz Polski |
||
3 |
Franciszek Krupa |
SOFARSOLAR LKKG |
II - v-ce Mistrz Polski |
||
4 |
Nikodem Bartnik |
SOFARSOLAR LKKG |
|
||
5 |
Kajetan Łapiński |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
||
6 |
Mateusz Bolko |
SOFARSOLAR LKKG |
|
||
7 |
Szymon Przeczek |
Lucan BMX |
|
||
8 |
Karol Wagnerowski |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
||
9 |
Bartek Dzierzgwa |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
|
||
|
Marcel Hanc |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
DNF |
||
|
Aleks Maciejewski |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
DNS |
||
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||
|
Żakini: 11-12 lat (rocznik: 2010-2009) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Inga Ostafin |
KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA |
Mistrz Polski |
||
2 |
Olga Ostafin |
KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA |
I - v-ce Mistrz Polski |
||
3 |
Katarzyna Wojtek |
UKS FENIKS Czernica |
II - v-ce Mistrz Polski |
||
4 |
|
|
|
||
|
|
|
|
||
|
Młodzik: 13-14 lat (rocznik: 2008-2007) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Antoni Break-Kempczyński |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
Mistrz Polski |
||
2 |
Gracjan Zborowski |
SPARK BMX RACING NOWA SÓL |
I - v-ce Mistrz Polski |
||
3 |
Dominik Poturnicki |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
II - v-ce Mistrz Polski |
||
4 |
Mikołaj Piotrowski |
KKW NEXELO WAŁBRZYCH |
|
||
5 |
Franciszek Ostrowski |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
|
||
6 |
Bruno Bartczak |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
||
7 |
Jan Zieliński |
Aquilla Wadowice |
|
||
8 |
Igor Adasik |
SOFARSOLAR LKKG |
|
||
9 |
Oliwier Mańka |
UKS FENIKS Czernica |
|
||
10 |
Dawid Depta |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
|
||
11 |
Mateusz Lukoszek |
UKS FENIKS Czernica |
|
||
|
Olaf Olek |
SOFARSOLAR LKKG |
DNF |
||
|
|
|
|
||
|
Młodziczka: 13-14 lat (rocznik: 2008-2007) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Hanna Strzebońska |
Aquilla Wadowice |
Mistrz Polski |
||
2 |
Karolina Wagnerowska |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
I - v-ce Mistrz Polski |
||
3 |
Magdalena Kura |
UKS FENIKS Rydułtowy |
II - v-ce Mistrz Polski |
||
|
|
|
|||
|
Junior Młodszy: 15-16 lat (rocznik: 2006-2005) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Jakub Siwiec |
SOFARSOLAR LKKG |
Mistrz Polski |
||
2 |
Igor Ratajczak |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
I - v-ce Mistrz Polski |
||
3 |
Olaf Ostafin |
KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA |
II - v-ce Mistrz Polski |
||
4 |
Krzysztof Urbańczyk |
Aquilla Wadowice |
|
||
5 |
Adam Randak |
Aquilla Wadowice |
|
||
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||
|
Juniorka Młodsza: 15-16 lat (rocznik: 2006-2005) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Patrycja Klemczak |
UKS FENIKS RYDUŁTOWY |
Mistrz Polski |
||
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||
|
Junior: 17-18 lat (rocznik: 2004-2003) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Adam Komisaruk |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
|
||
2 |
Kamil Bandurowski |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
|
||
3 |
Szymon Adamczyk |
SOFARSOLAR LKKG |
|
||
4 |
Patryk Lis |
Aquilla Wadowice |
|
||
|
|
|
|
||
|
Juniorka: 17-18 lat (rocznik: 2004-2003) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Natalia Niedźwiedź |
SOFARSOLAR LKKG |
|
||
|
|
|
|
||
|
Elita mężczyźni: 19 lat i starsi (rocznik: 2002 i starsi) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Gustaw Dądela |
CST ACCENT MTB TEAM |
|
||
2 |
Wojciech Gnojek |
Aquilla Wadowice |
|
||
3 |
Karol Adamczyk |
SOFARSOLAR LKKG |
|
||
|
|
|
|
||
|
Elita kobiety: 19 lat i starsi (rocznik: 2002 i starsi) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Marika Kudra |
Aquilla Wadowice |
|
||
2 |
Aleksandra Ziaja |
TOKEN Grupa Instalbud Wilga Golkowice |
|
||
|
|
|
|
||
|
Masters kobiety: 30 lat i więcej (1991 i starsi z licencją ) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Paulina Tuz |
SOFARSOLAR LKKG |
Mistrz Polski |
||
2 |
Angelika Bartkiewicz |
SOFARSOLAR LKKG |
I - v-ce Mistrz Polski |
||
3 |
Ewelina Purc |
SOFARSOLAR LKKG |
II - v-ce Mistrz Polski |
||
|
|
|
|
||
|
Masters mężczyźni: 30 lat i więcej (1991 i starsi z licencją ) |
|
|||
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
||
1 |
Michał Kusiński |
SOFARSOLAR LKKG |
Mistrz Polski |
||
2 |
Jakub Rutkowski |
GKK Peleton Okszów |
I - v-ce Mistrz Polski |
||
3 |
Michał Bartkiewicz |
SOFARSOLAR LKKG |
II - v-ce Mistrz Polski |
||
4 |
Grzegorz Ziaja |
Wilga Golkowice |
|
||
|
dzieci: 7-8 lat i młodsi (rocznik: 2013 i młodsi) - dziewczyny |
|
|
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
1 |
Maja Kołodziej |
ROSKILDE BMX KLUB - DANIA |
|
2 |
Zofia Strzebońska |
Aquilla Wadowice |
|
3 |
Alicja Kusińska |
SOFARSOLAR LKKG |
|
4 |
Matylda Ungeheuer |
Kraków |
|
|
|
|
|
|
dzieci: 7-8 lat i młodsi (rocznik: 2013 i młodsi) - chłopcy |
|
|
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
1 |
Franciszek Sawka |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
|
2 |
Aleksander Zajączkowski |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
3 |
Emil Marecki |
|
|
4 |
Wojciech Niemirski |
SOFARSOLAR LKKG |
|
5 |
Ryszard Mikuła |
Spark Bmx Racing Nowa Sól |
|
6 |
Adam Wturski |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
7 |
Igor Samborski |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
8 |
Olaf Błaszczak |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
|
Adam Kusiński |
SOFARSOLAR LKKG |
DNF |
|
|
|
|
|
dzieci: 9-10 lat (rocznik: 2011-2012) - dziewczyny |
|
|
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
1 |
Lilianna Purc |
SOFARSOLAR LKKG |
|
|
|
|
|
|
dzieci: 9-10 lat (rocznik: 2011-2012) - chłopcy |
|
|
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
1 |
Jakub Banach |
SOFARSOLAR LKKG |
|
2 |
Daniel Gorlicki |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
3 |
MICHAŁ SERAFIŃSKI |
SPARK NOWA SÓL |
|
4 |
Jan Gościniewicz |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
5 |
JAN SERAFIŃSKI |
SPARK NOWA SÓL |
|
6 |
Stanisław Krupa |
SOFARSOLAR LKKG |
|
|
|
|
|
|
open 11-14 lat (rocznik: 2010-2007) - chłopcy |
|
|
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
1 |
Jarosław Moskalik |
Dzierżoniów |
|
2 |
Szymon Weigelt |
Bielawa |
|
3 |
Krystian Szlaga |
LKS Atom Boxmet Dzierżoniów |
|
|
|
|
|
|
open 15 - i starsi (rocznik: 2006 i starsi) - chłopcy |
|
|
Miejsce
|
Imię i nazwisko |
Klub |
|
1 |
Jakub Ostrowski |
Nowa Sól |
|
2 |
Kacper Ratajczak |
Piława Górna |
|
3 |
Miłosz Mitrofaniuk |
Dzierżoniów |
|
4 |
Filip Iwańczuk |
SOFARSOLAR LKKG |
|
5 |
Przemysław Ungeheuer |
Kraków |
|
Komentarze