IDZIEMY DO UNESCO! UROCZYSTE PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO

  • 25.06.2021, 16:29
  • Telewizja Sudecka
IDZIEMY DO UNESCO! UROCZYSTE PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO Muzeum Papiernictwa
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju to jedyny w Europie przykład barokowego budownictwa przemysłowego i jeden z najpiękniejszych zabytków na Dolnym Śląsku.

Wnętrza zdobią unikatowe polichromie, od pięćdziesięciu lat goście mogą oglądać wystawy związane m.in. z produkcją papieru, biorą udział w warsztatach, muzeum organizuje konferencje, spotkania i panele. Sam budynek jest jedną z ikon Dolnego Śląska. Do dzisiaj w Europie przetrwało zaledwie trzydzieści dawnych papierni. Ta, stojąca w Dusznikach, jest jedną z najciekawszych. Wniosek o wejście na listę UNESCO Muzeum papiernictwa przygotowuje we współpracy z muzeami papieru Ruční papírna Velké Losiny, Homburgu w Niemczech orazBas Richard de Bas w Ambert we Francji. Wspierają nas Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego , Generalny Konserwator Zabytków Magdalena Gawin Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Ćwiertniewicz - Dyrektor Wydziału Kultury UMWD. 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe