KWIAT GMINNEJ OŚWIATY NAGRODZONY PRZEZ WÓJT GMINY ŚWIDNICA

  • 24.06.2021, 21:32
  • Telewizja Sudecka
KWIAT GMINNEJ OŚWIATY NAGRODZONY PRZEZ WÓJT GMINY ŚWIDNICA
Julia Waligóra ze Szkoły im. Jana Pawła II w Grodziszczu i Alicja Grześlowska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie to tegoroczne prymuski gminy Świdnica. W roku szkolnym 2020/2021 uzyskały średnią ocen na poziomie 5,88.

Tradycyjnie, na kilka dni przed końcem roku szkolnego wójt gminy Teresa Mazurek wręczyła stypendia dla najzdolniejszych uczniów. W tym roku mamy ich aż 235 – mówiła z dumą Teresa Mazurek, podkreślając że jest to jeden z najbardziej radosnych dni w pracy samorządowca. Potrafiliście sprostać trudnym wymaganiom, jakie przyszło nam wszystkim przeżywać w powojennej Polsce, zmagając się ze zdalnym nauczaniem, ale i nową formą zdobywania wiedzy. Jednak inwestycja w wiedzę, w edukację jest tym co pozostaje na lata i procentuje w przyszłości. Dziękuję dyrektorom, nauczycielom i rodzicom na barkach których w tym roku szczególnie spoczywał ciężar Waszej edukacji. Wam droga młodzieży gratuluję tak wspaniałych wyników i życzę abyście na czas wakacji odłożyli komputery, laptopy, tablety oraz tel. komórkowe i po tym trudnym czasie zdalnego nauczania umieli się cieszyć sobą nawzajem.

W II półroczu roku szkolnego 2020/2021 przyznano 245 stypendia naukowe i sportowe z czego: 231 za osiągnięcia wysokich wyników naukowych, 14 za sukcesy sportowe. Największą liczbą stypendystów, którzy zdobyli najlepsze wyniki w nauce może poszczycić się Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym (87 naukowych i 6 sportowych). Drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej (43+5). Na trzecim miejscu jest Szkoła Podstawowa w Pszennie (39+1). Nieco inaczej przedstawia się klasyfikacja licząc % udział przyznanych stypendiów do liczny uczniów do nich uprawnionych w danej placówce oświatowej. Dokonując takiej analizy na I miejscu jest Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie z wynikiem 37%, na II Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym 36%, a na III – Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej 31%.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe