PROMUJĄ ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

  • 24.06.2021, 09:22
  • Telewizja Sudecka
PROMUJĄ ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
We wtorek, 22 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy miastem Świdnica a Stowarzyszeniem United Nations Association Poland na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju. Miasto reprezentowała prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska, a stowarzyszenie - prezesa zarządu UNAP, Adam Dziedzic.

- Jest to przypieczętowanie rozpoczętej już współpracy i zobowiązanie do konkretnych działań edukacyjnych, warsztatowych, projektów społecznych na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju na najbliższe lata. Wśród planowanych przedsięwzięć będą między innymi gra miejska, wystawy, warsztaty dla młodzieży, konferencja czy też spotkania otwarte – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

United Nations Association (UNA) Poland - Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce realizuje projekty wspierające i popularyzujące wiedzę na temat Organizacji Narodów Zjednoczonych i roli Polski w tej organizacji. Stowarzyszenie prowadzi programy z zakresu zrównoważonego rozwoju i Agendy 2030, aktywności społeczno-obywatelskiej, edukacji i angażowania ludzi młodych oraz z zakresu praw człowieka i demokracji.

- Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce wspólnie z urzędem miejskim promuje zrównoważony rozwój w Świdnicy, a nasze miasto staje się przykładem wdrażania Agendy 2030. Kluczową rolę w tym procesie mają do odegrania właśnie miasta i społeczeństwo, dlatego UNA Poland wspólnie z nami zorganizuje różne przedsięwzięcia mające za zadanie przybliżyć mieszkańcom tematykę zrównoważonego rozwoju – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta.

Wśród projektów, które będą realizowane w najbliższych latach będą warsztaty dla mieszkańców, gra miejskiej i panel obywatelski. Celem tych inicjatyw jest zaznajomienie świdniczan z treścią Agendy 2030, a tym samym z 17 celami zrównoważonego rozwoju.

W spotkaniu udział wzięli również: Magdalena Kania - wiceprezeska zarządu UNAP, Kacper Szyszko - członek zespołu projektowego, Szymon Chojnowski - zastępca prezydenta, Anna Skrzypacz - dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego oraz pracownica tego wydziału, Mirosława Babisz.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe