WAKACJE W MIEŚCIE NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE

  • 24.06.2021, 09:19 (aktualizacja 24.06.2021, 09:39)
  • Telewizja Sudecka
WAKACJE W MIEŚCIE NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży, którą przygotowało miasto Bielawa. Zachęcamy do skorzystania z propozycji zajęć oferowanych przez bielawskie szkoły, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki przy współpracy z Urzędem Miejskim. Szczegółowe informacje na temat konkretnych zajęć udzielają instytucje będące organizatorem poszczególnych wydarzeń.

Harmonogram organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w formie półkolonii w szkołach podstawowych:

 

Szkoła Podstawowa nr 4

z Oddziałami Integracyjnymi

 

19.07- 30.07.

2021 r.

2 grupy 30 uczniów: w budynku przy ul. Waryńskiego

 

Rodzaj i tematy zajęć dostosowane są do wieku i zainteresowań uczestników oraz dostosowane do warunków pogodowych, zaplanowano korzystanie z bazy szkoły: kompleksu sportowego, placu zabaw, sali gimnastycznej, sali komputerowej multimedialnej oraz środowiska lokalnego: plaży miejskiej, Klubu Żeglarskiego, siłowni, Parku Miejskiego.

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Juliana Tuwima

16.08.-27.08.

2021 r.

 

 

 

 

2 grupy / 30 uczniów: w budynku przy os. Włókniarzy 10,

 

 

 

Rodzaj i tematy zajęć dostosowane są do warunków pogodowych.

 

Zaplanowano: wyjścia na basen kryty oraz na basen odkryty, wycieczka piesza po Bielawie, zajęcia w terenie - Leśna Szkoła, Interaktywne Centrum Poszanowania Energii, Jezioro Bielawskie, zajęcia w budynku szkoły, gry i zabawy na boisku Orlik i boisku lekkoatletycznym, zabawy na placu zabaw,

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi

 

28.06-09.07.

2021 r.

 

 

 

 

 

 

2 grupy / 30 uczestników w budynku przy ul. Parkowej 12

 

 

 

 

 

Rodzaj i tematy zajęć dostosowane są do warunków pogodowych.

Zaplanowano m.in. wycieczki plenerowe, zabawy w Parku Miejskim, na Skateparku, zabawy terenowe (podchody, pokonywanie przeszkód) wyjazdy na Basen Miejski, zajęcia na pływalni Aquarius, wyjścia do Dzieciolandii, wycieczki do Szkoły Leśnej, Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii, seanse kinowe, wyjścia na lody, zajęcia rozrywkowe, konkursy, wycieczka szynobusem, gry i zabawy planszowe oraz gry i quizy rozwijające myślenie, zajęcia plastyczne, wyjścia plenerowe:

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji:

W lipcu oraz sierpniu zorganizowane zostaną półkolonie letnie dla młodzieży szkolnej (cztery tygodniowe turnusy, 30 uczestników w każdym z turnusów). W ramach półkolonii planowane są zastępujące zajęcia: żeglarstwo, tenis, pływanie, sztuki walki, warsztaty kulinarne, kino, wycieczki piesze oraz autokarowe (Fort Srebrna Góra, kopalnia złota w Złotym Stoku, park trampolin). Uczestnicy półkolonii korzystać będą także z kąpieliska oraz basenu odkrytego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Sudety’. Wszyscy uczestnicy półkolonii mają zapewnione śniadanie oraz ciepły posiłek.

OSiR w Bielawie planuje również zorganizowanie imprez i zawodów sportowo rekreacyjnych o zasięgu lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym, w tym: Bike Maraton, Super Bieg – Kalenica Półmaraton Bielawa, Sowiogórski Maraton Rowerowy, Break King Bielawa, Regaty o Puchar Burmistrza Bielawy, Triathlon Bielawa, Festiwal Smaków Świata.

W okresie wakacji na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Sudety” działać będą: kąpielisko miejskie, basen odkryty z wodnym placem zabaw i zjeżdżalnią, wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, SUP-y), wyciąg do nart wodnych (wakeboard), pole kempingowe, wypożyczalnia rowerów. Na terenie ośrodka znajdują się także: siłownia plenerowa piaszczysty plac zabaw dla dzieci, wyspa z miejscami do grillowania oraz podświetlana fontanna.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie kontynuować będzie również działalność w Parku Miejskim polegająca na obsłudze parku linowego, przystani kajakowej oraz wypożyczalni rowerów dla dzieci i dorosłych. Tuż przy parku funkcjonuje skatepark oraz miasteczko ruchu drogowego.

W okresie wakacji planowane są promocyjne ceny biletów na pływalnię „Aquarius”, która czynna jest codziennie od 6.00 do 22.00.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie pod adresem: www.osir.bielawa.pl

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe