AKTYWNOŚĆ MIESZKAŃCÓW – KOBIETY DZIAŁAJĄ I DORADZAJĄ

  • 22.06.2021, 16:46
  • Telewizja Sudecka
AKTYWNOŚĆ MIESZKAŃCÓW – KOBIETY DZIAŁAJĄ I DORADZAJĄ
Akcja „Różowa skrzyneczka”, kampania przeciwko przemocy wobec kobiet czy inicjatywa nazwania nowo powstałych ulic imionami i nazwiskami kobiet to tylko niektóre z ostatnich działań Dzierżoniowskiej Rady Kobiet.

Powołana przez burmistrza rada jest organem o charakterze konsultacyjnym i opiniodawczo-doradczym. Pandemia nieco spowolniła jej działania i zweryfikowała plany, ale członkinie Rady Kobiet regularnie spotykają się online i nie zaprzestają działań. Jednym z nich było wsparcie kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet, by zwrócić uwagę na problem przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej dotyczącej kobiet i dziewcząt. W 2020 r. w powiecie dzierżoniowskim założono 113 niebieskich kart. 95 z nich dotyczyło przemocy wobec kobiet. Pomoc i informacje, zarówno dla ofiar przemocy, jak i jej świadków, udzielane są pod lokalnym numerem telefonu zaufania: 883 993 525 (czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00).

W naszym mieście na ok. 180 ulic jest tylko jedna „żeńska” - Zofii Nałkowskiej, a przecież wiele wybitnych kobiet swoimi osiągnięciami zasłużyło na upamiętnienie ich imienia. Dlatego Dzierżoniowska Rada Kobiet zgłosiła też inicjatywę nazwania nowo powstałych ulic, także rond czy skwerów nazwiskami kobiet.

Przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji „Różowa skrzyneczka”, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higieny w przestrzeni publicznej. Do czterech dzierżoniowskich szkół podstawowych i Zespołu Szkół nr 3 trafiły skrzyneczki wypełnione środkami higienicznymi.

Nieobce są członkiniom rady także działania proekologiczne. W ramach akcji „Nasza Planeta - Nasz Dom” na targu miejskim DRK rozdawała torebki wielorazowego użytku, którymi można zastąpić jednorazowe foliówki podczas zakupów owoców i warzyw.

Działania Dzierżoniowskiej Rady Kobiet można na bieżąco śledzić na fanpage'u DzierżoniowskaRadaKobiet.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kobieta
kobieta 23.06.2021, 19:43
Brawo kobiety! fajna inicjatywa!

Pozostałe