Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama 2

PODSUMOWANIE PROGRAMU BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

Tegoroczna, czwarta już edycja programu, ukierunkowana była na edukację w sferze ochrony danych osobowych w nauczaniu zdalnym oraz pracy zdalnej. Skierowana była w szczególności do uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych zlokalizowanych na terenie Dolnego Śląska oraz rodziców i wszystkich innych osób, które podczas nauki i pracy zdalnej korzystają ze sprzętu, urządzeń i połączeń w systemach teleinformatycznych.
PODSUMOWANIE PROGRAMU BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

- Celem tegorocznej edycji naszego programu było propagowanie działań, mających na celu podniesienie świadomości z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, wśród uczniów z różnych poziomów edukacyjnych. Chcemy nauczyć dzieci i młodzież umiejętności, które pozwolą im na poruszanie się we współczesnym świecie, a także pozwolą odpowiednio reagować na niebezpieczeństwa i zagrożenia – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

 

„Bezpieczny Dolnoślązak” to nie tylko edukacja w zakresie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, ale również szeroko zakrojone działania służące poprawie bezpieczeństwa osób dorosłych i seniorów. Do projektu w 2021 roku zgłosiło się aż 86 jednostek, w tym:

  • 50 Szkół Podstawowych,
  • 12 Zespołów Szkolno-Przedszkolnych,
  • 20 Przedszkoli,
  • 3 Licea Ogólnokształcące,
  • 1 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

 

W tegorocznej edycji w projekcie wzięło udział ok. 5.800 uczniów. Dzisiejsze wydarzenie było okazją do podziękowania wszystkim Partnerom i Uczestnikom Programu, a także do wyróżnienia placówek, które podjęły inicjatywy z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa. Placówki wyróżnione w tegorocznej edycji:

  • Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzykowicach,
  • Przedszkole Publiczne nr 1 w Oleśnicy.

 

Partnerami programu są m. in. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, Pogotowie Ratunkowe w Legnicy, Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu, Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego z oddziałami terenowymi, Regionalny Oddział KRUS we Wrocławiu, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS Commando, Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Fundacja Edukacji Dla Bezpieczeństwa i Cyberbezpieczeństwa, Związek Banków Polskich i inni.

 

Program został objęty patronatem medialnym TVP Wrocław oraz naukowym Zakładu Socjologii Edukacji Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama