POZNAJCIE NAJBARDZIEJ WPŁYWOWĄ KOBIETĘ NA DOLNYM ŚLĄSKU

  • 08.06.2021, 08:48
  • Telewizja Sudecka
POZNAJCIE NAJBARDZIEJ WPŁYWOWĄ KOBIETĘ NA DOLNYM ŚLĄSKU
Kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Członkini Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI, Prorektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, właścicielka kliniki stomatologicznej DUO-Med - prof. Marzena Dominiak została Najbardziej Wpływową Kobietą Dolnego Śląska. Zapytana o to, czym jest dla Niej ten tytuł, mówi, że to nobilitacja i powód do dumy znaleźć się wśród takich osobowości jak np. Olga Tokarczuk. A jednocześnie ogromna odpowiedzialność i wyzwanie, któremu będzie starała się jak najlepiej sprostać.


Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak jest absolwentką Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalistą II stopnia z chirurgii stomatologicznej. Od 2008 roku kieruje Katedrą Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2012-2016 była prezesem Oddziału Dolnośląskiego PTS. We wrześniu 2017 roku Marzena Dominiak, dołączyła do członków Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI, jednej z najważniejszych organizacji dentystycznych na świecie. – Przynależność do tej organizacji to ogromne wyróżnienie, daje możliwość bezpośredniego obcowania z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin stomatologii z całego świata, a jednocześnie pokazania Polski na arenie międzynarodowej – mówi pani profesor.

W grudniu 2017 roku została pierwszą kobietą Prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Pod jej kierownictwem PTS zbudowało wizerunek prężnej instytucji, integrującej różne środowiska stomatologiczne, realizującej interdyscyplinarne nowatorskie pomysły, łączącej naukę ze światem biznesu.

Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak posiada ponad 90 certyfikatów za kursy szkoleniowe z zakresu implantologii, regeneracji tkanek i periodontologii z renomowanych ośrodków z Polski i zagranicy (Szwajcaria, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy).
Jest autorką ponad 200 publikacji w krajowych i międzynarodowych periodykach naukowych, redaktorem 5 książek naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wygłosiła ponad 150 referatów w języku polskim i angielskim. Była organizatorem, współorganizatorem i/lub moderatorem międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, min. przewodniczącą Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Prowadziła i prowadzi liczne kursy szkoleniowe sygnowane przez Wydział Szkolenia Podyplomowego Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego we Wrocławiu, CMKP, jak i firmy medyczne. Była kierownikiem i współwykonawcą wielu projektów badawczych, w tym 12 prowadzonych w ramach międzynarodowych projektów badawczych.
We wrześniu 2020 otrzymała nominację do objęcia funkcji Prorektora ds. Strategii Rozwoju Uczelni Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Przed nią min. praca nad budowaniem nowej strategii rozwoju, uwzględniającej współpracę naukową pomiędzy ośrodkami badawczym w kraju i zagranicą.


źródło: gazetawroclawska.pl

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe