GWAŁTOWNE BURZE W POWIECIE KŁODZKIM. DZISIAJ TEŻ BĘDZIE NIEBEZPIECZNIE

  • 13.05.2021, 11:59
  • Jarosław Wrona
GWAŁTOWNE BURZE W POWIECIE KŁODZKIM. DZISIAJ TEŻ BĘDZIE NIEBEZPIECZNIE UM Duszniki - Zdrój
Podczas wczorajszej nawałnicy w powiecie kłodzkim najbardziej ucierpiały Duszniki - Zdrój, Szczytna i Lewin Kłodzki. Powiatowy sztab kryzysowy odnotował ponad 50 zgłoszeń związanych z gwałtownym opadem, rozpoczęło się też szacowanie strat. Po 16:00 prognozowane są kolejne intensywne opady.

Starosta kłodzki, Maciej Awiżeń o 2.30 w nocy ogłosił alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu. Jak ostrzega IMGW po 16:00 mogą wystąpić kolejne gwałtowne burze z gradem. Lokalnie z opadem do 35mm. Cały czas trwają działania służb, które pomagają mieszkańcom wypompować wodę. Samorządowcy rozpoczęli szacowanie strat. Jak informuje burmistrz Dusznik, Piotr Lewandowski, trwają przygotowania na popołudniowe zjawiska, których prawdopodobieństwo wystąpienia IMGW określiło na 90%.

Jarosław Wrona

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe