DROGOWA OFENSYWA W BIELAWIE

  • 02.05.2021, 16:09 (aktualizacja 02.05.2021, 16:11)
  • Telewizja Sudecka
DROGOWA OFENSYWA W BIELAWIE
Od początku obecnej kadencji samorządu (2018 - 2023) podjęte zostały intensywne działania aby znacząco poprawić jakość bielawskich dróg.

Załączona pod informacją mapa obrazuje sieć połączeń komunikacyjnych Gminy z uwzględnieniem kategorii poszczególnych dróg. Kolorem czerwonym zaznaczono drogę wojewódzką nr 384, a kolorem zielonym drogi powiatowe. Obie kategorie zarządzane są przez samorządy - odpowiednio Województwa Dolnośląskiego oraz Powiatu Dzierżoniowskiego - i ich stan nie jest zależny od władz Bielawy.

Pozostałe ulice w mieście zarządzane są przez władze lokalne. Kolorem niebieskim zaznaczono na mapie drogi gminne, dla których realizowane są obecnie projekty techniczne. Z uwagi na bardzo małą aktywność poprzednich władz w tym zakresie, większość zadań należało rozpocząć od początku tj. od przygotowania dokumentacji. W ciągu minionych 2,5 roku zlecono wykonanie 22 tego typu opracowań, wydając na ten cel z własnych środków aż 1.815.095 zł.

Z kolei kolorem żółtym zaznaczono na mapie drogi, które zostały już albo zostaną jeszcze w tym roku, zmodernizowane. Są to najczęściej zadania o bardzo dużej wartości i co ważne, w zdecydowanej większości ich realizacja jest współfinansowana ze źródeł zewnętrznych. W ciągu ostatnich 30 miesięcy na ten cel wydano aż 29.568.905,56 zł, z czego aż 14.486.742,00 zł (tj. 48,9 %) pochodziło z budżetu państwa.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że skala potrzeb jest znacznie większa, jednak duże przedsięwzięcia wymagają niestety i czasu i pieniędzy... Wspólnie z radnymi zamierzamy jednak podejmować kolejne działania, które pozwolą zmieniać drogową rzeczywistość Bielawy na lepszą.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe