KŁODZKO: DYREKTOR OPS-U ZŁOŻYŁA REZYGNACJĘ

  • 29.04.2021, 19:05
  • Jarosław Wrona
KŁODZKO: DYREKTOR OPS-U ZŁOŻYŁA REZYGNACJĘ
W ostatnich dniach kwietnia Burmistrz Miasta Kłodzka Michał Piszko miał przekazać decyzję, jaką podjął względem Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodzku. Miało to być konsekwencją kontroli, jaka została przeprowadzona w placówce po tragicznej śmierci dziecka (rodzina znajdowała się pod opieką ośrodka).

Jednakże 26 kwietnia 2021 r. Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodzku złożyła w Urzędzie Miasta w Kłodzku rezygnację z pracy, która została przyjęta przez Burmistrza. Jednocześnie informujemy, że w OPS w Kłodzku została zakończona druga część kontroli w zakresie: pracy asystentów rodziny zatrudnionych w OPS w Kłodzku dokonana na podstawie kontroli dokumentacji – teczek osobowych poszczególnych rodzin. Kontrolą doraźną objęto 20 dokumentacji rodzin wspieranych przez asystentów, w których kontrolujący stwierdził nieprawidłowości popełnianych nie tylko przez asystentów rodzin, ale także przez innych pracowników związanych z realizacją wsparcia dla rodzin dysfunkcyjnych. Z realizacją wniosków pokontrolnych i poprawą realizacji zadań będzie musiało uporać się, i to w trybie pilnym, nowe kierownictwo placówki.

UM Kłodzko

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe