UWAGA NA ŻMIJE!

  • 28.04.2021, 08:55
  • Telewizja Sudecka
UWAGA NA ŻMIJE!
Wczoraj w okolicy Cegielni w Bielawie napotkano żmije zygzakowatą. Specjaliści potwierdzili gatunek po zdjęciu jakie wykonano jej telefonem. Spotkanie niestety nie zakończyło się pomyślnie.

Prosimy o rozsądek podczas spacerów blisko terenów leśnych i zielonych. Żmija jest łatwa do rozpoznania, po charakterystycznym zygzaku na grzbiecie. Jak ją napotkamy nie podchodzimy, nie zbliżamy do niej ręki z telefonem, można powiadomić straż miejską.  Obecnie żmije przechodzą okres godowy, są pobudzone, najłatwiej je spotkać właśnie w kwietniu i maju.W razie ukąszenia najważniejszym jest opóźnienie wchłaniania się jadu i zapobieganie objawom zagrażającym życiu. Natychmiast dzwonimy pod 112 w celu jak najszybszego przewiezienia poszkodowanego do szpitala, gdzie zostanie podana antytoksyna jadu. Do czasu przyjazdu pogotowia unieruchomiamy ukąszoną kończynę i układamy ją poniżej poziomu serca. Jeżeli to ręka zdejmujemy zegarek i biżuterię. Należy przemyć miejsca ukąszenia wodą z mydłem i założyć jałowy opatrunek. Nie wolno nacinać rany, wyciskać jadu, wysysać.

Pamiętajmy o tym podczas spacerów."

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe