NADMIERNA PRĘDKOŚĆ TO WCIĄŻ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH PROBLEMÓW POLSKICH DRÓG

  • 17.04.2021, 10:13
  • Telewizja Sudecka
NADMIERNA PRĘDKOŚĆ TO WCIĄŻ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH PROBLEMÓW POLSKICH DRÓG
Warto poświęcić kilka minut dłużej na dojazd i bezpiecznie dotrzeć do celu, niż narażać siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczne zachowania na drodze. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy apelują o rozsądek za kierownicą jednocześnie dziękując tym, którzy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu uznają za priorytet.

 Należy pamiętać i każdorazowo podkreślać, że przykłady nieodpowiedzialnych zachowań czy też łamania przepisów ruchu drogowego są autorstwem zdecydowanej mniejszości kierowców – mówi zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy st. asp. Szymon Szczepaniak.

Kontrole drogowe, które w dniu Europejskiego Dnia Kontroli Prędkości prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy to m.in. efekt zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców gminy Świdnica na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także licznych apeli o przestrzeganie dozwolonych prędkości w terenie zabudowanym, tak aby inni użytkownicy dróg mogli bezpiecznie przejść przez jezdnie.  

W ramach weryfikacji zgłoszeń funkcjonariusze regularnie monitorują prędkość w miejscach wskazanych przez mieszkańców, jako narażone na częste łamanie prawa i niebezpieczną jazdę. 

Mimo próśb do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Efekt. 14 wykroczeń, 2 zatrzymane dowody rejestracyjne, 1 nietrzeźwy kierujący. Na tym, jak pokazują policyjne statystyki z pewnością dzień się nie zakończy.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Neo
Neo 17.04.2021, 22:41
Największym problemem Polskich dróg jest ich fatalny stan!

Pozostałe