PRZY SKWERZE ELENI W BIELAWIE POWSTANIE MUZYCZNY PLAC ZABAW

  • 15.04.2021, 08:31
  • Telewizja Sudecka
PRZY SKWERZE ELENI W BIELAWIE POWSTANIE MUZYCZNY PLAC ZABAW
W 2020 r., w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego, pomiędzy ul. 3-Maja i Wolności, powstał Skwer im. Eleni. Jego głównymi atrakcjami są ławeczka oraz mural z wizerunkiem bielawskiej Gwiazdy.

Aby miejsce to stało się atrakcyjne także dla najmłodszych bielawian, w bieżącym roku, w obrębie skweru, powstanie muzyczny plac zabaw. Oprócz klasycznych urządzeń zabawowych jak zamki, huśtawki czy bujaki, w centralnym miejscu placu zamontowana zostanie metaloplastyka w kształcie gitary klasycznej (głównego atrybutu Eleni) wraz z siedziskami w formie nut.

Roboty ziemne zostały rozpoczęte w pierwszych dniach kwietnia br., a całkowite zakończenie zadania zaplanowano na 31.V.2021 r.

Koszt inwestycji opiewa na kwotę 150.000 zł i w całości zostanie sfinansowany z budżetu Gminy Bielawa.

Uroczyste otwarcie skweru, połączone z koncertem Eleni, nastąpi po ustąpieniu ograniczeń związanych z koronwairusem.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe