PROMESA DLA GMINY PIESZYCE NA BLISKO 2,5 MLN ZŁ

  • 06.04.2021, 11:40
  • Telewizja Sudecka
PROMESA DLA GMINY PIESZYCE NA BLISKO 2,5 MLN ZŁ
Gmina Pieszyce otrzymała blisko 2,5 mln złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich.

Gmina Pieszyce przeznaczy dotację na zadanie pn. „Rozbudowa infrastruktury drogowej w Górach Sowich - Sudetach Środkowych - I etap droga dojazdowa do Przełęczy Jugowskiej wraz z miejscami parkingowymi i nakładką asfaltową we wsi Kamionki”.

W ramach tego zadania nastąpi całkowita przebudowa ulicy Kopernika z budową chodników, przejść dla pieszych etc. (III etap od przepompowni do skrzyżowania z ulicą Lipową). Planowana jest również budowa parkingu w pobliżu postoju dla rowerzystów w Pieszycach na wysokości ulicy Kopernika 186 oraz wykonanie nakładki na drodze przez Kamionki w kierunku Przełęczy Jugowskiej.

Koszt całego zadania został oszacowany na kwotę 3 500 000 zł, a dotacja stanowi 70,25% szacowanych kosztów.

Planowany czas realizacji zadania to lipiec 2021 r. – październik 2022 r.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe