W DZIERŻONIOWIE ODDALI HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

  • 01.03.2021, 13:03 (aktualizacja 01.03.2021, 13:41)
  • Telewizja Sudecka
W DZIERŻONIOWIE ODDALI HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Z tej okazji przedstawiciele samorządu Powiatu Dzierżoniowskiego, miasta Dzierżoniowa, a także miejscowi harcerze, złożyli kwiaty pod pomnikiem „Żołnierzy Wyklętych” w Dzierżoniowie. W imieniu powiatu kwiaty złożył wicestarosta Andrzej Bolisęga. Natomiast w imieniu miasta Dzierżoniowa hołd Żołnierzom Wyklętym oddali burmistrz Dariusz Kucharski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Darakiewicz.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem uznania dla żołnierzy drugiej konspiracji za męstwo, postawę patriotyczną i walkę niepodległościową. Żołnierze Wyklęci to nazwa antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego z lat 1945-1963. Ich święto przypada na 1 marca, ponieważ tego dnia w 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe