ZUCHWAŁA KRADZIEŻ W DZIERŻONIOWIE

  • 26.02.2021, 16:17
  • Telewizja Sudecka
ZUCHWAŁA KRADZIEŻ W DZIERŻONIOWIE
Gdyby nie działania policji emerytka pozbawiona by została środków do życia przez dwóch złodziei. Natychmiastowe działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie sprawców i odzyskanie niemal w całości utraconych pieniędzy. Wobec jednego ze sprawców Sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy.

25 lutego na terenie Dzierżoniowa w sposób szczególnie zuchwały okradziono 74-letnią kobietę. Emerytka została podwieziona pod urząd pocztowy przez członka rodziny, gdzie pobrała należną emeryturę. Wiedząc, że zaraz wsiądzie do samochodu niosła gotówkę w ręce. Wtedy doszło do przestępstwa. Dwóch mężczyzn, przebiegając wyrwało środki płatnicze w wysokości 1000 złotych i zbiegło.  Funkcjonariusze dzierżoniowskiej komendy natychmiast podjęli działania. Współpraca policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Wydziałem Kryminalnym zaowocowała natychmiastowymi zatrzymaniami i odzyskaniem 980 złotych. Jeden ze sprawców został ujęty na ulicy, drugiego znaleziono w szafie znajdującej się w mieszkaniu wspólnika, gdzie się ukrył.

Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. W związku z tym, iż 30 latek już wcześniej dopuszczał się popełniania przestępstw Sąd zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy.

Za kradzież popełnioną w  taki sposób, czyli szczególnie zuchwały grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XDD
XDD 27.02.2021, 13:14
Pewnie lechiści w pogoni za mefą od ekipy

Pozostałe