RUSZYŁA KULTURA W KŁODZKU

  • 15.02.2021, 21:27 (aktualizacja 15.02.2021, 22:01)
  • Jarosław Wrona
RUSZYŁA KULTURA W KŁODZKU
W związku odmrożeniem działalności kulturalnej, Kłodzki Ośrodek Kultury zaktualizował swoją ofertę. Jak powiedział naszej redakcji Marek Mazurkiewicz dyrektor KOK-u, powrócą zaplanowane i wielokrotnie przesuwane wydarzenia. Nie zabraknie też cyklicznych imprez wpisanych w kulturalny kalendarz Kłodzka. Wszystko w dostosowanym do aktualnych obostrzeń reżimie sanitarnym. Bilety można nabywać w kasie KOK-u przy ul. Jagiełły 1, oraz na wskazanych poniżej stronach internetowych.

Najważniejsze wydarzenia organizowane w najbliższym czasie przez Kłodzki Ośrodek Kultury:

20 LUTEGO SOBOTA - 18:00
Walentynkowa Gala Operetkowa "Usta milczą, dusza śpiewa" w wykonaniu zespołu Artes Ensemble

WALENTYNKOWA GALA OPERETKI pt. „Usta milczą, dusza śpiewa" w wykonaniu zespołu Artes Ensemble oczarowuje i zachwyca pięknem śpiewu solistów śpiewaków operowych, miłosnych operetkowych przebojów i różnorodnością scen aktorskich, fascynuje stylowym tańcem, feerią barwnych kostiumów, muzycznych fajerwerków, najsłynniejszych toastów świata, miłosnych wyznań oraz porywających do tańca operowych i operetkowych rytmów.
W programie można będzie usłyszeć między innymi najsłynniejsze arie i duety miłosne mistrzów gatunku, pikantne jak papryka węgierskie czardasze, rozpalające zmysły hiszpańskie flamenco, a wszystko spięte błyskotliwą narracją, z dużą dawką humoru, pełną miłosnych wyznań, przepięknych kostiumów, w blasku i elegancji wiedeńskiego balu.
Wystąpią:
Anna Baran - mezzosopran,
Janusz Stolarski - baryton,
Małgorzata Janaszek - wiolonczela, prowadzenie koncertu, scenariusz, reżyseria,
Andrzej Janaszek - fortepian, aranżacje muzyczne utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.

Bilety:
biletyna.pl/koncert/Walentynkowa-Gala-Operetki-Usta-milcza-dusza-spiewa-Artes-Ensemble

20 MARCA SOBOTA - 18:00
XIX Dzień Akordeonu

XIX DZIEŃ AKORDEONU to impreza z tradycją wieloletnią. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w PSM w Kłodzku – Liliana Stopka. Ideą przewodnią jest prezentowanie słuchaczom możliwości brzmieniowych instrumentu koncertowego, oraz możliwości wykonawczych muzyki tworzonej od epoki Baroku po Współczesność. Repertuar obejmuje szlagiery muzyki klasycznej pisanej na inne instrumenty, a transkrybowanej na akordeon, oraz utwory z literatury oryginalnej . Tak będzie również w tym roku. Usłyszymy m.in. „Arię” J.S. Bacha, „Taniec z szablami” A. Chaczaturiana, „Wiosnę” z „Czterech pór roku” A. Vivaldiego i oczywiście utwory Piazzoli i Galiano. W związku z pojawieniem się na rynku - obok akordeonu koncertowego - akordeonu cyfrowego, słuchacze mają okazję zapoznać się z nowymi możliwościami tego instrumentu, co doskonale prezentuje Art Acc Duo. Nową propozycją programową, po raz pierwszy prezentowaną podczas Dnia Akordeonu, jest występ Amalgalis Duo, którego muzycy są laureatami wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. W programie koncertu znajdą się też niespodzianki muzyczne, ale zdradzać ich przed koncertem nie będziemy...

Bilety:
biletyna.pl/koncert/XIX-Dzien-Akordeonu

27 MARCA SOBOTA - 19:00
Andrzej Piaseczny Kameralnie – Kłodzko

Będzie to szczególny koncert zapewniający bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.

Bilety:
www.ticketmaster.pl/event/andrzej-piaseczny-bilety/17291

17 KWIETNIA SOBOTA 19:00
Stare Dobre Małżeństwo – koncert

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski - śpiew, gitara, harmonijka ustna
Wojciech Czemplik - skrzypce
Tomasz Pierzchniak - kontrabas, gitara basowa, melodyka

Bilety:
www.kupbilecik.pl/imprezy/48635/K%C5%82odzko/Stare+Dobre+Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo

23 KWIETNIA PIĄTEK, 19:00  
Miłosna Pułapka

Znakomita komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną walkę między kobietą i mężczyzną. Stawką jest prawdziwa miłość. Kim byśmy byli, gdyby nie ona? Tak jak w życiu, podobnie między głównymi bohaterami relacje ewaluują wywołując coraz silniejsze emocje. Czy pokonają strach przed bliskością? Czy zdadzą się na instynkt? Czy zrozumieją, czego chcą od życia i co są gotowi poświęcić, żeby dostać to, czego pragną? A Ty, co byś zrobił, gdyby dzisiaj na Twojej drodze stanęła prawdziwa miłość? Jaka by była Twoja odpowiedź?

Bilety:
www.kupbilecik.pl/imprezy/56566/K%C5%82odzko/Mi%C5%82osna+Pu%C5%82apka

25 KWIETNIA NIEDZIELA - 16:00
Igor Kwiatkowski - Pół Geniusz, Pół Kretyn...

Igor Kwiatkowski, niezrównany w swej wyobraźni i umiejętnościach parodystycznych, od lat zaskakuje coraz to nowymi kreacjami scenicznymi. Najpierw w kabarecie Paranienormalni, od kilku lat jako solista, nieprzerwanie bawi i zjednuje sobie sympatię tysięcy widzów. W najnowszym programie Igor, dzięki wyjątkowemu temperamentowi oraz umiejętności wnikliwej obserwacji otaczającego świata, opowie o codziennych sytuacjach dotyczących każdego z nas w sposób, którego jeszcze nie było. Sprawy obyczajowe, potyczki damsko-męskie, życiowe tarapaty męża i ojca, najświeższe trendy popkultury okiem Igora Kwiatkowskiego to pewność dobrej i inteligentnej zabawy, bez sztuczności i naciągania. Bo Igor z rozbrajającą szczerością mówi, o tym jak jest w życiu każdego faceta, który raz wznosi się na wyżyny geniuszu, aby zaraz potknąć się i zrobić z siebie totalnego kretyna.

Bilety:
biletyna.pl/kabaret/Igor-Kwiatkowski-Pol-geniusz-pol-kretyn/Klodzko

Wznowione zostały również seanse filmowe kina „Dąbrówka”. Aktualności i szczegóły na stronie: centrum.klodzko.pl

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe