UKS DZIERŻONIÓW Z CERTYFIKATEM PZPN

  • 08.02.2021, 09:36
  • Telewizja Sudecka
UKS DZIERŻONIÓW Z CERTYFIKATEM PZPN
Największa dzierżoniowska szkółka piłkarska jest jedną z czterech w naszym województwie, które otrzymały certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kryteria, według których jest on przyznawany, obejmują kwalifikacje trenerów, program szkoleniowy, liczbę zawodników przypadającą na jednego trenera, infrastrukturę sportową i wymagania formalno-prawne.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich przede wszystkim wyznacza standardy pracy z młodymi zawodnikami, jest też gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia i kwalifikacji kadry trenerskiej. Daje też klubom możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki.

Ten jest certyfikat przyznawany czasowo, dlatego w połowie 2022 roku znów poddamy się takiej weryfikacji. Uważam, że to niemały sukces, na który złożyła się praca wielu osób działających w UKS Lechia Dzierżoniów. Szczególne podkreślenia są starania trenerów, którzy oprócz częstych treningów znajdują także czas na systematyczne podnoszenie swoich umiejętności – mówi Sylwia Ganowicz-Kotus, prezes UKS Lechia Dzierżoniów.

Certyfikat, na prośbę Andrzeja Padewskiego - prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, przekazał klubowi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe