Wymowność kontrastów - nowe oblicze Jerzego Kukulskiego w Oknie Artystycznym

  • 28.01.2021, 14:19
  • Telewizja Sudecka
Wymowność kontrastów - nowe oblicze Jerzego Kukulskiego w Oknie Artystycznym
Urzeka mnie i fascynuje piękno postaci ludzkiej, kobiecej – zdradza dzierżoniowski artysta Jerzy Kukulski, którego prace mieliśmy już okazje oglądać w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza. Tym razem nie są to portrety, pejzaże, kwiaty czy architektura, lecz malarstwo figuratywne w formie minimalistycznej.

Jerzy Kukulski jest przykładem tego, że na realizację pasji nigdy nie jest za późno. Elektromechanik z duszą artysty zaczął malować na emeryturze. Należy do Koła Plastyków Amatorów działającego przy DOK-u, które jednak w dobie epidemii zaprzestało spotkań. Artyści na szczęście malować nie przestali.Tak, jak pan Jerzy, który cyklicznie udoskonala swoje umiejętności.

Jestem typem perfekcjonisty, więc nadal nie jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem, będę pracował dalej. Jestem zdania, że człowiek zawsze może zrobić coś lepiej, będę więc pracował nad formą i walorem moich prac – mówi.

Aktualnie operuje minimalistycznie głównie bielą i czernią, ale z kolorem też jest za pan brat i od niego bynajmniej nie stroni. Nadal doskonali też swe umiejętności w zakresie malarstwa architektonicznego.

Architektura wymaga dużej wiedzy, jeśli chodzi o proporcje, perspektywę i rozmieszczenie detali. To trudny etap do przejścia, więc trwał kilka lat – wyznaje. Pandemia sprawiła, że nie ma możliwości zaprezentowania prac szerszej publiczności i zasięgnięcia rad czy opinii kolegów plastyków. Pracujemy w domu, korzystamy z dostępnych źródeł kształcenia. Najbogatszym z tych źródeł jest oczywiście internet, choć nic nie zastąpi kontaktów bezpośrednich. I praktyki - dodaje malarz. Bo to właśnie spotkania z kolegami plastykami np. z Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu inspirują do najróżniejszych rozwiązań w dziedzinie malarstwa każdego rodzaju.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe