Szybko i najbezpieczniej, skorzystaj z pomocy swoich bliskich

  • 28.01.2021, 14:15
  • Telewizja Sudecka
Szybko i najbezpieczniej, skorzystaj z pomocy swoich bliskich
W okresie opłacania lokalnych podatków w Biurze Obsługi Klienta dzierżoniowskiego urzędu uruchomione są dwa stanowiska kasowe. Coraz więcej mieszkańców korzysta z płatności elektronicznych, a wpływ na to ma także sytuacja związana z pandemią.

W pierwszych trzech miesiącach każdego roku w kasie urzędu przeprowadzanych jest od 12 do 14 tysięcy wpłat.

Ta liczba powoli się zmniejsza, ponieważ coraz chętniej korzystamy z płatności elektronicznych, a opłacający podatki bezpośrednio w kasie urzędu to najczęściej mieszkańcy w wieku średnim i osoby starsze.

Zachęcamy, szczególnie osoby starsze, do korzystania z możliwości zapłacenia podatku przelewem. To szybsza i wygodniejsza forma. W czasie trwającej pandemii to także najbezpieczniejsze rozwiązanie.

W najbliższych dniach miasto rozpocznie kampanię informacyjną, zachęcającą do pomocy starszym członkom rodziny w opłaceniu podatku przelewem.

Jest to możliwe nawet jeśli senior nie korzysta z bankowości elektronicznej. Przelew możemy wysłać z własnego konta. Ważne, by w opisie wskazać numer decyzji podatkowej oraz imię i nazwisko osoby, której dotyczy zobowiązanie.

Opłat podatków można dokonać:

  • w Kasie Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, ul. Rynek 1, od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30-15.00, w piątki w godz.7.30-14.00;
  • w siedzibie Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych Spółka, Bielawska 15 oraz w puncie kasowym przy  ul. Nowowiejskiej 62;
  • na konto bankowe urzędu prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie: 34 9527 0007 0046 7773 2000 0002.
Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe