Nakręcamy się na pomaganie

  • 28.01.2021, 14:12
  • Telewizja Sudecka
Nakręcamy się na pomaganie
Przed budynkami Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. J. Tuwima w Bielawie stanęły duże, żółte serca - to Serca otwarte na pomaganie.

- Czego symbolem jest serce? - zapytała Pani Dyrektor uczniów klas 1-3, w dniu uroczystego otwarcia serc, które stały się wizytówką placówki.

- Miłości i dobra - odpowiadały dzieci.

- A z czym kojarzy Wam się kolor żółty?

- Ze słońcem. A słońce to ciepło, a ciepło daje radość, a radość daje szczęście - tak Uczniowie podsumowali symbolikę nowej wizytówki swojej szkoły.


    Mając na uwadze, że Nasza Szkoła angażuje się w zbiórkę nakrętek już od kilku lat, chcielibyśmy rozszerzyć edukację ekologiczną, wdrażając projekt pod hasłem „Nakrętkowa Siódemka”. Pomysł postawienia przed szkołą pojemników na nakrętki, zrodził się w grudniu 2020 r. Okres świąteczny to szczególny czas na otwieranie się Serc. Otworzyliśmy również Nasze, dzięki czemu zakupiliśmy dwa serca - jedno zostało sfinansowane ze środków zebranych przez nauczycieli i innych pracowników ESP 7, a drugie ze środków zgromadzonych przez Radę Rodziców. Nasze Seca będą otwarte cały czas, niezależnie od pory roku czy okoliczności.

  Zbiórka plastikowych nakrętek to sposób na kształtowanie proekologicznych postaw, wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Naszym celem jest wyrobienie odruchu sortowania odpadów i zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska przyrodniczego. Mamy nadzieję, że zakup Serc, będzie bodźcem do poszerzania własnej wiedzy na temat ochrony środowiska, recyklingu oraz wykorzystania surowców wtórnych. Zbieranie nakrętek to jedne z najpopularniejszych działań społecznych, jakie są organizowane w Polsce. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Jesteśmy przekonani, że wdrażając inicjatywę „Nakrętkowa Siódemka”, zaangażujemy w pomoc potrzebującym, nie tylko członków społeczności szkolnej ale i mieszkańców naszego miasta. Nieprzypadkowo pojemniki mają kształt serca. Chcemy pokazać, że nawet mając coś małego, możemy pomóc innym. Jako Szkoła Ekologiczna staramy się by Nasi Uczniowie wiedzieli, że naszym wspólnym domem jest planeta Ziemia i jak każdy domownik muszą Oni dbać o swój dom, aby wszystkim żyło się dobrze i byli szczęśliwi. Serca umieszczone przed wejściem do obu budynków szkoły, będą codziennie przypominać, że można pomagać i być EKO.

 

Dziękuję Rodzicom Uczniów oraz Nauczycielom i innym Pracownikom Naszej Szkoły za to Wielkie Serce. Szczególne podziękowania składam Panu Kamilowi Wojciechowskiemu - przedstawicielowi Rady Rodziców za ogromne zaangażowanie w akcję „Nakrętkowa Siódemka”. Żółte serca, które zdobią budynki naszej placówki są naprawdę duże, ale to mikro serca w stosunku do tych prawdziwych - Makro Serc bijących w naszym ciele.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe