Partnerstwo Na Rzecz Trzeciego Sektora

  • 28.01.2021, 10:05
  • Telewizja Sudecka
Partnerstwo Na Rzecz Trzeciego Sektora
27 stycznia odbyło się spotkanie w sprawie współpracy samorządów na rzecz trzeciego sektora. Tym razem spotkanie, które co roku inicjowane jest przez Starostę Dzierżoniowskiego, odbyło się w formie zdalnej.

W wideokonferencji uczestniczyli: wicestarosta Andrzej Bolisęga, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Grażyna Wójcik, wójtowie i burmistrzowie gmin wraz z pełnomocnikami ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz prezes Fundacji Merkury z Wałbrzycha Waldemar Weihs.

Podczas spotkania omówione zostały formy współpracy pomiędzy samorządami gmin i powiatu na rzecz trzeciego sektora, które wynikają z potrzeb zgłaszanych przez organizacje działające na naszym terenie. Jedną z form współpracy byłaby kontynuacja przedsięwzięcia związanego z doradztwem w zakresie funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Organizacje pozarządowe nadal będą mogły liczyć na konsultacje w formie telefonicznej i internetowej oraz w trakcie dyżurów w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie (ul. Świdnicka 38) a także na terenie gmin powiatu.

W ewidencji prowadzonej przez Starostę Dzierżoniowskiego zarejestrowanych jest 364 organizacje i to dla nich Powiat Dzierżoniowski wraz z gminami planuje trzy szkolenia i warsztaty w zakresie: pisania projektów, sporządzania sprawozdania, spełniania obowiązków formalno – prawnych organizacji pozarządowych.

Spotkanie umożliwiło prezesowi Fundacji Merkury przekazanie szczegółowej informacji na temat punktu doradczo – szkoleniowego, z którego korzystali przedstawiciele trzeciego sektora w ubiegłym roku.

Koordynacją spraw związanych z realizacją partnerstwa między powiatem i gminami dotyczącego współpracy z organizacjami pozarządowymi zajmuje się Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe