Inwestycje drogowe Powiatu Dzierżoniowskiego w 2021 roku

  • 27.01.2021, 15:42
  • Telewizja Sudecka
Inwestycje drogowe Powiatu Dzierżoniowskiego w 2021 roku
Wraz z nowym rokiem Powiat Dzierżoniowski rozpoczyna przygotowania do realizacji kolejnych inwestycji drogowych.

Wśród zadań zaplanowanych na najbliższe miesiące znajduje się między innymi modernizacja chodnika położonego przy ulicy Wojska Polskiego w Bielawie. Bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja będzie polegać na budowie nowej nawierzchni chodnika na odcinku od skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego i Alei Jana Pawła II do Cmentarza Komunalnego. Przewidywany koszt zadania może sięgnąć 250 tysięcy złotych.

W 2021 roku przebudowana zostanie również droga powiatowa na odcinku Podlesie – Ruszkowice. W tym miejscu wymianie ulegnie nawierzchnia drogi, która obecnie jest pełna nierówności, przez co nie należy ona do zbyt komfortowych dla kierowców. W budżecie Powiat Dzierżoniowski zaplanował na to zadanie 250 tysięcy złotych.

Ze środków finansowych pozyskanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych planowana jest przebudowa przepustu drogowego znajdującego się w ciągu drogi Oleszna – Piotrówek.

Warto dodać, że w obecnym planie finansowym Powiatu Dzierżoniowskiego, zapisane zostały fundusze na opracowanie dokumentacji projektowych. Dokumentacje pozwolą na realizację kolejnych inwestycji, a także dadzą możliwość ubiegania się o fundusze zewnętrzne na ich wykonanie.
W tym roku zostaną przygotowane projekty dotyczące realizacji przebudowy:
– ulicy Piastowskiej w Piławie Górnej,
– ulicy Zdrojowej w Przerzeczynie Zdrój,
– drogi na odcinku Wojsławice – Piotrkówek,
– chodnika w Jędrzejowicach,
– mostu na drodze Piława Dolna – Owiesno,
– przepustu przy drodze Jaźwina – Uciechów,
– mostu w Ostroszowicach.

W tym roku Powiat Dzierżoniowski otrzyma także zlecone do opracowania w 2020 roku dokumentacje projektowe dotyczące:
– budowy chodnika przy drodze w Józefówku i ul. Szewskiej w Bielawie,
– budowy chodnika przy drodze w Jaźwinie,
– przebudowy mostu w Wilkowie Wielkim.

W 2021 roku Powiat Dzierżoniowski będzie również kontynuował starania o pozyskanie środków z funduszy zewnętrznych na przebudowę drogi na odcinku Myśliszów – Kietlice oraz na realizację inwestycji drogowych w Kiełczynie, Tuszynie oraz w Bielawie (ul. Szewska) i Józefówku.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe