Styczniowa sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

  • 27.01.2021, 10:46
  • Telewizja Sudecka
Styczniowa sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego
26 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.

W głównym punkcie obrad radni zapoznali się ze sprawozdaniami z działalności służb, inspekcji i straży za rok 2020. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się ze szczegółowymi sprawozdaniami w systemie internetowym E-sesja.

W części uchwałodawczej radni przyjęli zmiany w uchwale budżetowej na 2021 rok. Największa zmiana finansowa dotyczy wprowadzenia do budżetu funduszy pozyskanych przez Powiat Dzierżoniowski przy współpracy Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska na realizację projektu pn. Upowszechnianie i rozwój transgranicznych więzi kulturowych na pograniczu polsko – czeskim” w kwocie 95.048,91. Wkład własny Powiatu stanowi 10.660,98 zł. W ramach projektu zostanie zrealizowane wydarzenie kulturalne pn. „Folkove Polsko-Czeski Przegląd Zespołów Folklorystycznych” w Arboretum w Wojsławicach. Więcej na temat zmian w budżecie można przeczytać w systemie E-sesja.

Radni podjęli również uchwały dotyczące:
– zmiany uchwały w sprawie ustalenia wykazu i przedmiotu działania stałych komisji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego,
– zmiany uchwały w sprawie powołania Komisji Ochrony Zdrowia, Spraw Społecznych, Sportu i Turystyki.

Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia nagrania ze styczniowej sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego w systemie internetowym E-sesja (nagranie będzie dostępne wkrótce).

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jatu
Jatu 27.01.2021, 11:21
Może tak zmiana w budżecie i naprawa ul. Wolności w Bielawie bo po tych studzienkach zapadnietych nie idzie normalnie jeździć .

Pozostałe