Przekaż 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego z Powiatu Dzierżoniowskiego

  • 25.01.2021, 08:33
  • Telewizja Sudecka
Przekaż 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego z Powiatu Dzierżoniowskiego
Rozpoczął się czas rozliczeń z fiskusem. To okazja, by oddać 1 procent podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne czy edukacyjne.

My oczywiście zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku do organizacji z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Od ubiegłego roku podatnicy nie muszą już wypełniać wniosków ani deklaracji, by rozliczyć PIT. Zrobi to za nich Krajowa Administracja Skarbowa, bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu za rok ubiegły i danych znajdujących się w rejestrach własnych i państwowych. Tak przygotowane zeznanie będzie dostępne od 15 lutego na portalu podatki.gov.pl. Deklarację będzie można składać do 30 kwietnia.

W ramach usługi “Twój e-PIT” automatycznie wpisany zostanie numer KRS organizacji wskazanej w ubiegłym roku, ale będzie można ją zmienić na inną. Twój e-PIT wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1% według informacji z ubiegłego roku. Można będzie edytować te dane. Twój e-PIT wyliczy też kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych.

Przypominamy jednocześnie, że 1% przekazanego podatku nie obciąża w żaden sposób podatnika. Nie wymaga to od nas dodatkowych czynności, jak wykonanie przelewu czy wysłanie kwoty przekazem. Zrobi to za nas Urząd Skarbowy.

Komu z naszego Powiatu i okolic warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Dowiecie się Państwo z przygotowanego przez nas wykazu.

Darmowy Program PIT dostarcza firma www.pitax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez www.iwop.pl Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

 
Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe