Problem z rejestracją na szczepienie dla osób 70+. Podpowiadamy rozwiązania

  • 22.01.2021, 13:31
  • Telewizja Sudecka
Problem z rejestracją na szczepienie dla osób 70+. Podpowiadamy rozwiązania
22 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia dla osób po 70. roku życia. Seniorzy, w tym również z Powiatu Dzierżoniowskiego informują jednak, że występują duże problemy przy rejestracji oraz o tym, że nie ma już wolnych terminów na szczepienie.

Informujemy więc, że w przypadku braku wolnych miejsc, senior może:
– wypełnić specjalny formularz i czekać na informację zwrotną;
– skontaktować się telefonicznie z całodobową i bezpłatną infolinią – 989, pozostawić swoje dane i czekać na telefon od konsultanta;
– wysłać specjalny SMS.
Rejestracja na szczepienie
Zarejestrować się na szczepienie można trzema kanałami:
– infolinia pod numerem 989;
– strona internetowa www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja;
– osobista rejestracja w punkcie szczepień.

Ministerstwo podaje, że jeżeli seniorzy 70+ napotkają na problem z brakiem wolnych terminów w swojej okolicy, mogą wypełnić formularz zgłoszenia. Gdy sytuacja się zmieni i pojawią się nowe wolne terminy, seniorzy zostaną o tym poinformowani

Formularz można wypełnić na stronie internetowej.

W przypadku wybrania infolinii do zapisania się na szczepienie przeciw COVID-19 należy zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. W ten sposób również rodzina może zarejestrować seniora 70+ na szczepienie. Wystarczy, że osoba chcąca dokonać rejestracji w imieniu seniora, będzie dysponować jego numerem PESEL.

Istnieje również możliwość rejestracji na szczepienie za pośrednictwem SMS. Należy wysłać wiadomość SMS o treści “szczepimy się” pod numer: 664 908 556.
Po wysłaniu takiego SMS-a w odpowiedzi zostanie przesłana prośba o przesłanie numeru pesel i kodu pocztowego.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe