BIELAWSKA GÓRA PARKOWA ZNOWU BĘDZIE PARKOWA

  • 21.01.2021, 08:41 (aktualizacja 21.01.2021, 08:54)
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKA GÓRA PARKOWA ZNOWU BĘDZIE PARKOWA
Od początku 2020 r. trwają prace konsultacyjno - uzgodnieniowe, które mają pozwolić aby bielawska Góra Parkowa (455 m n.p.m.) odzyskała swój dawny blask i stała się ponownie parkową.

W toku rozmów z przedstawicielami Nadleśnictwa Świdnica udało się burmistrzowi Bielawy uzyskać zgodę na doprowadzenie do porządku leśnych duktów i alejek, które pozarastały samosiejkami. Planuje się również montaż małej architektury ogrodowej w tym ławek, kubłów na śmieci oraz miejsc do grilowania.

W I kwartale 2021 r. Gmina Bielawa powinna uzyskać również zgodę Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych na przejęcie w użytkowanie wieży widokowej oraz Białej Skałki, na której wykonane zostaną 3 trakty wspinaczkowe.

W kolejnych latach, na zboczu góry, planuje się budowę astrobazy, która podobnie jak EKO Cafe w bielawskim Parku Miejskim, będzie łączyć funkcje edukacji ekologicznej z małą gastronomią.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe