Dzierżoniów po raz czwarty „Samorządowym Liderem Edukacji”

  • 15.01.2021, 09:31
  • Telewizja Sudecka
Dzierżoniów po raz czwarty „Samorządowym Liderem Edukacji”
Dzierżoniów uhonorowany został prestiżowym tytułem „Samorządowego Lidera Edukacji” w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. Miasto otrzymało to wyróżnienie już po raz czwarty za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i wzorowe zarządzanie szkolnictwem.

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji” realizowanego od 2011 roku jest promocja jednostek samorządu terytorialnego, które przyczyniają się do upowszechniania najwyższych standardów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej, wdrażają nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zarządzania oświatą, a także posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie szkolnictwa. Certyfikat potwierdza, że uhonorowana nim jednostka samorządu terytorialnego realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób wzorcowy z uwzględnieniem aktualnych wyzwań demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych.

Tytuł „Samorządowy Lider Edukacji” jest ważnym i cenionym certyfikatem potwierdzającym jakość edukacji na poziomie gminy. Uzyskanie tego wyróżnienia potwierdza, że rozwój oświaty jest naszym niezaprzeczalnym priorytetem, a inwestowanie w wiedzę stanowi obszar szczególnego zainteresowania i znaczących sukcesów naszego samorządu - mówi Dorota Pieszczuch zastępca burmistrza.

Zdaniem Komisji przyznającej w/w Certyfikat Burmistrz Dzierżoniowa jest jednym z najaktywniejszych włodarzy miast pod względem zaangażowania w organizację polityki oświatowej. Wraz ze swoimi współpracownikami efektywnie pozyskuje fundusze zewnętrzne, umożliwia jednocześnie finansowanie innowacyjnych metod i technik kształcenia implementowanych w dzierżoniowskich szkołach

Nasze miasto spełniło kryteria regulaminowe, niezbędne do uzyskania Certyfikatu i Znaku Jakości “Samorządowego Lidera Edukacji” w X Edycji Konkursu. Uzyskanie tego wyróżnienia, to praca wielu osób na wszystkich poziomach edukacji - mówi Aneta Błaszczuk dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w Sosnowcu.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe