Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem Wicewojewody Dolnośląskiego

  • 14.01.2021, 11:31
  • Telewizja Sudecka
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem Wicewojewody Dolnośląskiego
Drugie w tym roku spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w formie wideo konferencji odbyło się w środę 13 stycznia.

Spotkaniu przewodniczył Starosta Dzierżoniowski, a udział w nim wzięli Wicewojewoda Dolnośląski, Komendant Powiatowy PSP, Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dzierżoniowie, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dzierżoniowskiego oraz przedstawiciele między innymi: Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Policji, jednostek organizacyjnych powiatu oraz zakładów POZ.

Głównym tematem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania COVID-19, a także Program Szczepień Ochronnych przeciw COVID-19 oraz bieżące sprawy dotyczące pandemii.

Spotkanie rozpoczął Starosta Dzierżoniowski. Następnie Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa omówił temat zagrożeń związanych z pandemią koronawirusa z uwzględnieniem tematu Narodowego Programu Szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 i transportu osób z niepełnosprawnością do punktów szczepień. Podkreślił, iż transport przewidziany jest dla osób, którym z różnych przyczyn nie mogą pomóc najbliżsi.

Podczas spotkania Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Wiesława Bronowicka przekazała dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej.
W naszym powiecie przedstawia się ona następująco:
Liczba nowych zakażonych – 5;
Liczba nowych wyzdrowień – 2;
Łączna liczba osób zakażonych od początku pandemii – 2938;
Łączna liczba zgonów od początku pandemii – 84;
Łączna liczba ozdrowieńców od początku pandemii – 230.
Poinformowała również o trwającej procedurze testowania nauczycieli i pracowników szkół i dobiegającej końca akcji kontroli miejsc noclegowych na terenie powiatu, która trwa od 31 grudnia. Nie odnotowano naruszeń w tym zakresie.

Następnie Prezes Zarządu NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o . Maciej Smolarz omówił bieżącą sytuację w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie, działania podjęte
w związku z zagrożeniem COVID-19 jak i system dystrybucji szczepionek.

W trakcie spotkania głos zabrali przedstawiciele POZ, którzy przedstawili prowadzone przygotowania do powszechnego szczepienia mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, a także zadeklarowali chęć współpracy z lokalnymi samorządami.

Od 15 stycznia 2021 r. rozpocznie się proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19. Informacje o punktach szczepień w powiecie dzierżoniowskim można znaleźć pod adresem: bit.ly/2KhqP42. W gminach oraz w powiecie zostały uruchomione infolinie w temacie szczepień:

Lp. Jednostka Punkt kontaktowy telefon
1 Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Dzierżoniowskiego 74 832 52 27
74 832 52 28
2 Urząd Miasta w Dzierżoniowie Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie 74 831 02 01
74 632 11 29
3 Urząd Miejski w Bielawie Urząd Miejski w Bielawie 74 832 87 57
4 Urząd Miasta w Piławie Górnej Ośrodek Pomocy Społecznej w Piławie Górnej 509 043 184
5 Urząd Miasta i Gminy Pieszyce Urząd Miasta i Gminy Pieszyce 74 836 53 55
6 Urząd Gminy Dzierżoniów Urząd Gminy Dzierżoniów 668 443 516
7 Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza 74 837 61 79
609 503 840
8 Urząd Gminy Łagiewniki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 576 962 391

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe