STRASZĄCY OD LAT BUDYNEK PRZY PLACU KOŚCIELNYM ZMIENI SWOJE OBLICZE

  • 13.01.2021, 11:12
  • Telewizja Sudecka
STRASZĄCY OD LAT BUDYNEK PRZY PLACU KOŚCIELNYM ZMIENI SWOJE OBLICZE
Już w tym roku rozpoczną się prace remontowo-budowlane w budynku przy placu Kościelnym 7 w Bielawie. W 2020 r. burmistrz Bielawy dr Andrzej Hordyj prowadził rozmowy z przedsiębiorcą, który planuje zaadaptować obiekt na budynek wielorodzinny.

Oto charakterystyka obiektu:

- powierzchnia użytkowa 753,95 m2

- 3 kondygnacje

- 12 lokali mieszkalnych o powierzchniach 37,38 m2 - 73,44 m2,

- 4 pomieszczenia pomocnicze

- 1 klatka schodowa,

- ogrzewanie gazowe.

W trakcie rozmów z inwestorem, w imieniu Gminy Bielawa burmistrz zadeklarował m.in. pomoc w zakresie udostępnienia nieruchomości gruntowej, niezbędnej do utworzenia parkingu przylegającego do budynku.

Uwzględniając planowane przez innego prywatnego developera, bielawską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. inwestycje, należy stwierdzić, że perspektywie najbliższych 2-3 lat powstanie w Bielawie 8 budynków wielorodzinnych, w których mieścić się będzie ok. 260 lokali mieszkalnych.

Działanie to jest zgodnie z celem operacyjnym nr 7.6 „Przygotowanie atrakcyjnej oferty inwestycyjnej, przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną w celu uzyskania dodatniego bilansu migracji ludności”, zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy na lata 2014 - 2020.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe