MISTRZOWSKI ROK DZIERŻONIOWSKIEGO KLUBU BOKSERSKIEGO

  • 28.12.2020, 12:57 (aktualizacja 28.12.2020, 13:02)
  • Telewizja Sudecka
MISTRZOWSKI ROK DZIERŻONIOWSKIEGO KLUBU BOKSERSKIEGO
Stwierdzenie, że jesteśmy dziś wraz z Warszawą najważniejszym miejscem na mapie polskiego boksu nie będzie większym ryzykiem. Występy zawodników trenowanych przez Piotra Wilczewskiego i Sambora Protaziuka przyniosły sukcesy sportowe i dużą telewizyjną promocję Dzierżoniowa. Jaki był bokserski rok w amatorstwie, zawodowstwie i mediach?

Boks zawodowy

To był rok Kamila Bednarka. Jego występy chwalą wszyscy i trochę się tego chwalenia boimy, bo za nimi często idą zbyt wygórowane oczekiwania. Kamil wyraźnie dojrzał i dobrze, że może korzystać z rad i z doświadczenia Piotra Wilczewskiego. Trenowanie zawodnika to jedno, jego odpowiednie prowadzenie to inna szkoła jazdy. Mamy dopracowany i wierzący w siebie duet, który może dojść do czegoś naprawdę wielkiego. Potrzeba jeszcze czasu, ale bez wątpienia wychowanek "Wilka" stoi przed szansą na światową karierę. Kto wie, być może to, w jaki sposób Kamil prezentował się w tym roku w ringu, będziemy w przyszłości nazywać dzierżoniowską szkołą boksu? Trzymamy mocno kciuki i kibicujemy.

Media

Właściwie to trudno obejrzeć transmisję z polskiej gali, podczas której przynajmniej kilka razy nie pojawił by się Dzierżoniów. W wypowiedziach zawodników, trenerów, komentatorów i bokserskich ekspertów. Liczba wizyt ogólnopolskich redakcji w DKB jest już chyba nie do policzenia. Do sportowej marki Dzierżoniowa przyczynia się też organizowana cyklicznie gala boksu zawodowego, transmitowana w otwartych kanałach telewizyjnych. Gdy powstawał Dzierżoniowski Klub Bokserski tworzący go ludzie argumentowali, że ta dyscyplina może dać nam promocję. Tutaj rzeczywistość przerosła oczekiwania. No cóż, i tak chcemy więcej.

Boks amatorski

Pierwsze efekty obudowy boksu amatorskiego w Dzierżoniowie mięliśmy już w poprzednich latach. Ten rok przyniósł kolejne cenne trofea, ale przede wszystkim pokazał, że DKB to nie tylko zawodowcy. Młodzi zawodnicy coraz śmielej idą po swoje. O krótką charakterystykę utalentowanych zawodników poprosiliśmy trenera Sambora Protaziuka. Oto ona:

  • Oskar Jedrysiak – najbardziej utytułowany dziś zawodnik DKB kolejny raz potwierdził swoją wartość i talent. Oskara trzy razy w tym roku powoływano do Kadry Polski Juniorów. To twardy i nieustępliwy zawodnik, który wie czego chce w ringu.
  • Gabriela Łesyk – pomimo krótkiego stażu w boksie osiąga już duże sukcesy, ma charakter, jest nieustępliwa i zdeterminowana. Potrafi silnie bić z obu rąk.
  • Tomasz Jakubowski – zaskoczył wszystkich, także siebie. Trenuje zaledwie od roku, jednak swoim charakterem i determinacją w ringu dał klubowi wiele powodów do dumy i radości.
  • Filip Wasilewski – obiecujący zawodnik, który systematycznie podnosi swoje umiejętności. Na szczególną uwagę zasługuje jego poważne podejście do treningów i zaangażowanie. Nad wyraz dojrzałe jak na dwunastolatka.

Najważniejsze sukcesy w 2020 roku:

  • Mistrzostwa Polski Juniorów (23-27 września, Włocławek) - Oskar Jędrysiak (48 kg) Wicemistrzem Polski
  • Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików (1-6 grudnia, Skółka) - Gabriela Łesyk (54 kg) Wicemistrzyni Polski; - Tomasz Jakubowski (75 kg) Mistrz Polski
Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe