MŁODZI DLA MAŁEK MARYSI

  • 02.12.2020, 07:29 (aktualizacja 02.12.2020, 08:43)
  • Telewizja Sudecka
MŁODZI DLA MAŁEK MARYSI
Młodzież z Powiatu Dzierżoniowskiego chętnie włącza się w działania charytatywne i wolontariackie. Jednym z nich, zasługującym na szczególną uwagę jest zaangażowanie się Młodzieżowej Rady Miasta Bielawa oraz społeczności Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie.

 

 

W Bielawie jest mała wspaniała dziewczynka – nazywa się Marysia Radziemska. Zmaga się ona jednak z Zespołem Retta, czyli poważną chorobą genetyczną. Od wielu miesięcy społeczność lokalna Powiatu Dzierżoniowskiego angażuje się w akcje społeczne na rzecz wsparcia Marysi w walce o zdrowie i samodzielność. Organizowane są turnieje, aukcje i happeningi, z których dochód przeznaczany jest na rehabilitację małej bohaterki.

W pomoc włączyła się także społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie. Efektem działań uczniów jest między innymi film, w którym młodzież mówi o tej chorobie i zachęca do pomagania Marysi. Uczniowie wykonali również zdjęcia z gestem zasłoniętych ust, który jest znakiem solidarności z osobami zmagającymi się z Zespołem Retta.

Jako Powiat Dzierżoniowski również przyłączamy się do kampanii zachęcającej do włączenia się w pomoc Marysi Radziemskiej. Jeśli więc możesz przekaż darowiznę na adres Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe