OZONATORY W DZIERŻONIOWSKICH PLACÓWKACH

  • 01.12.2020, 12:45
  • Telewizja Sudecka
OZONATORY W DZIERŻONIOWSKICH PLACÓWKACH
Żłobek, przedszkola i szkoły podstawowe Dzierżoniów wyposażył w nowoczesne ozonatory. Są one wykorzystywane do dezynfekcji pomieszczeń, w których prowadzona jest opieka, oraz - w przypadku szkół - w świetlicach i salach, w których część uczniów uczestniczy w lekcjach online.

Oprócz placówek oświaty jedno takie urządzenie trafiło do Ośrodka Pomocy Społecznej. Będzie wykorzystywane m.in. w pomieszczeniach ogrzewalni oraz w urzędzie miasta dla potrzeb Biura Obsługi Klienta.

Urządzenia posiadające certyfikaty bezpieczeństwa CE służą do usuwania wirusów i bakterii w pomieszczeniach. Zasada ich działania polega na utrzymaniu stężenia ozonu na poziomie 8 ppm przez okres 30 minut, co pozwala skutecznie zdezynfekować pomieszczenie do 100 m2 w około 45 minut.

Do urządzeń dokupiono także specjalne maski konieczne przy przeprowadzaniu ozonowania. Koszt zakupu 13 ozonatorów zamknął się kwotą 74 tys. 240 zł, masek - 8 tys. 265 zł.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe