OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE SPRAWCY USZKODZEŃ (AKTUALIZACJA WIDEO)

  • 30.11.2020, 23:58 (aktualizacja 04.12.2020, 02:08)
  • Krzysztof Bachiński
OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE SPRAWCY USZKODZEŃ (AKTUALIZACJA WIDEO)
30 listopada przed godziną 17:00 doszło do zdarzenia drogowego na os. Jasnym w Dzierżoniowie. Na wysokości bloku nr 6 kierowca samochodu marki Opel , wjechał w dwa zaparkowane pojazdy. Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez przybyłych policjantów badanie wykazało, że 34-letni kierowca tego auta miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji. Policjantki dzierżoniowskiej drogówki sporządziły dokładną dokumentację uszkodzeń w pojazdach marki Volkswagen i Renault. Pojazd sprawcy został odwieziony na policyjny parking.

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie

 

30 listopada przed godziną 17:00,dzierżoniowski dzielnicowy na prywatny telefon otrzymał informację, iż na osiedlu Jasnym w Dzierżoniowie doszło najprawdopodobniej do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Będący w służbie funkcjonariusz wraz z drugim dzielnicowym, informując dyżurnego jednostki udali się na miejsce. Policjant pełniący służbę na stanowisku dowodzenia zdecydował o skierowaniu tam jeszcze patrolu Wydziału Ruchu Drogowego i Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec naszego powiatu zauważył jak kierujący oplem, wykonując manewr omijania uderzył w zaparkowane samochody volkswagen i renault.

Styl jazdy zaniepokoił obserwującego i mężczyzna postanowił zareagować. Uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy opla poprzez wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki. Ujęta osoba początkowo nie stosowała się do wydawanych poleceń i nie chciała wyjść z samochodu. Mundurowi używając dopuszczonego prawem środka przymusu prawnego w postaci siły fizycznej, wyciągnęli sprawcę zdarzenia drogowego z auta i doprowadzili do jednostki policji. Tam okazało się, że 34–letni mieszkaniec Dzierżoniowa miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Duże brawa należą się osobie, która być może zapobiegła tragicznemu w skutkach wypadkowi.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek

Wkrótce materiał filmowy.

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe