PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWO JAZDY

  • 30.11.2020, 11:30
  • Telewizja Sudecka
PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWO JAZDY
Policjanci ruchu drogowego z Dzierżoniowa, w listopadzie zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości dzierżoniowscy policjanci ujawnili kilka znacznych przekroczeń w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszego zdarzenia doszło około 16:20 3 listopada, na ulicy Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie. Kierujący samochodem audi, 21-letni mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

20 listopada o 16:00, na tej samej ulicy, 42-letni kierujący samochodem marki ford, jechał o 53 km/h za dużo.

23 listopada około 16:00, w Bielawie na Alei Jana Pawła II policjanci ujawnili kolejne przekroczenie prędkości. 38 letni kierowca opla, przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.  

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy,   a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe