JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE PRZYSTANKU KOLEJOWEGO „BIELAWA CENTRALNA”

  • 27.11.2020, 08:50
  • Telewizja Sudecka
JUŻ WKRÓTCE  OTWARCIE  PRZYSTANKU KOLEJOWEGO „BIELAWA CENTRALNA”
Najprawdopodobniej już w połowie grudnia br. zostanie oddany do użytkowania przystanek kolejowy "Bielawa Centralna".

Będzie to duże udogodnienie dla bielawian, zamieszkujących dolną i środkową część naszego miasta, którzy dotychczas musieli korzystali z jedynego przystanku "Bielawa Zachodnia".

Przypominamy też, że 28.III.2019 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie udziału województwa w rządowym Programie Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej. Z załącznika do ww. uchwały wynika, iż jednym z priorytetowo traktowanych zadań jest Bielawa - etap II.

W ramach przedsięwzięcia planowane jest wydłużenie przebiegu bielawskiej trakcji kolejowej o 2 kolejne stacje tj. Zbiornik "Sudety" oraz Nowa Bielawa (przy ul. Sowiej). Oba dodatkowe przystanki powinny być szczególnie istotne dla turystów odwiedzających Bielawę, ale także dla bielawian, zamieszkujących górną część miasta.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
autor
autor 28.11.2020, 06:05
Nie mogę sie doczekać bo mnie nóżki bolą! Tylko ile strat ta kolej przynosi i przyniesie?

Pozostałe