POWIATOWY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

  • 19.11.2020, 20:55
  • Telewizja Sudecka
POWIATOWY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
19 listopada odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tradycyjnie już całe posiedzenie zostało poświęcone omówieniu sytuacji związanej z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Obecną sytuację epidemiologiczną omówiła Wiesława Bronowicka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie. Wygląda ona następująco na dzień 19 listopada:
NOWE:
Ilość nowych zakażonych – 50
Ilość zgonów nowych – 1
Ilość nowych wyzdrowień – 68

W SUMIE:
Ilość osób zakażonych – 2163
Ilość zgonów – 38
Ilość ozdrowieńców – 1142

AKTUALNIE:
Liczba osób w kwarantannie + izolacji – 1665.

Bieżącą sytuację w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie omówił prezes Maciej Smolarz. Według przedstawionych informacji szpital posiada 56 łóżek przeznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19. Niemniej leczonych jest obecnie 57 osób. W placówce trwają prace nad rozbudową aparatury tlenowej. Sprawnie funkcjonuje również mobilny punkt realizujący testy na koronawirusa.

W trakcie spotkania poruszono także niezwykle ważną obecnie kwestię, czyli oddawanie osocza przez osoby, których organizm zwalczył COVID-19. Każdy kto chciałby oddać osocze powinien zgłosić się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tam zostanie wykonany test na poziom przeciwciał oraz ostateczna kwalifikacja osoby do oddania osocza. Najbliższe Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się w Wałbrzychu (ul. Chrobrego 31, tel. 74 664 63 19).

Obecni na wideokonferencji przedstawiciele służb, inspekcji i straży z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego przekazali w swoich raportach informację o funkcjonowaniu swoich jednostek bez zakłóceń.

Czwartkowe spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poprowadził wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe