BURMISTRZ BIELAWY PRZEWODNICZĄCYM KOMITETU STERUJĄCEGO ZIT POF

  • 26.10.2020, 19:37 (aktualizacja 26.10.2020, 20:42)
  • Telewizja Sudecka
BURMISTRZ BIELAWY PRZEWODNICZĄCYM KOMITETU STERUJĄCEGO ZIT POF
2 października 2020 r. miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT POF). Dokument został parafowany przez 28 samorządowców szczebla gminnego i powiatowego, położonych na obszarach ziemi dzierżoniowskiej, kłodzkiej oraz ząbkowickiej.

Z kolei 26 października br., w trybie wideokonferencji, odbyło się pierwsze robocze posiedzenie nowego ZIT-u. Podczas obrad przedstawiciele samorządów dokonali wyboru pierwszego Przewodniczącego Komitetu Sterującego ZIT POF.  Na to stanowisko wybrano Burmistrza Bielawy dra Andrzeja Hordyja.

Realizacja instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2021-2027, we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, ma pozwolić sygnatariuszom porozumienia na znacznie łatwiejszy dostęp do środków pomocowych Unii Europejskiej w nowej perspektywie programowej.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe