W BIELAWSKIM PARKU PRZEMYSŁOWYM POWSTAJE NOWA DROGA

  • 23.10.2020, 11:10
  • Telewizja Sudecka
W BIELAWSKIM PARKU PRZEMYSŁOWYM POWSTAJE NOWA DROGA
W III kwartale br. rozpoczęta została inwestycja polegająca na budowie nowej drogi w obszarze Bielawskiego Parku Przemysłowego. W ramach zadania powstanie jezdnia o długości 0,5 km i szerokości 7 m oraz infrastruktura towarzysząca w tym chodniki, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Ziemnych i Transportowych „TOM-TRANS” z Bielawy.

Całkowita wartość kontraktu opiewa na kwotę 3.400.000 zł. Co ważne Gminie Bielawa udało się pozyskać na ten cel 70 % dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Oznacza to, że do kasy miejskiej trafi z budżetu państwa aż 2.380.000 zł.

Dzięki realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia uzbrojone i skomunikowane zostaną kolejne 4 ha terenów inwestycyjnych. Wpłynie to na znaczne wzbogacenie oferty gospodarczej Bielawy.

W tym roku rozpocznie się kompleksowa przebudowa ulic 1-go Maja i Słonecznej, a w sierpniu br. złożone zostały kolejne 3 wnioski o dofinansowanie przebudowy i remontów aż 9 bielawskich ulic, w szczególności:

1. J. Pileckiego - Gen. Grota Roweckiego (od ul. W. Pileckiego do ronda im. Powstańców Warszawy) - Gen. W. Andersa (od ronda im. Powstańców Warszawy do ronda Besteru)

2. W. Grabskiego - Strażackiej - Cmentarnej

3. Legionów - kmdra S. Frankowskiego (od ul. Legionów do ul. Kasztanowej) - Wysokiej (od ul. Kasztanowej do J. Korczaka)

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe