ZEBRAŁ SIĘ POWIATOWY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

  • 14.10.2020, 15:48
  • Telewizja Sudecka
ZEBRAŁ SIĘ POWIATOWY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO
W związku z ogłoszeniem przez Starostę Dzierżoniowskiego stanu pogotowia przeciwpowodziowego, 14 października odbyło się w trybie pilnym spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Wzięli w nim udział przedstawiciele gmin oraz służb interweniujących i wspierających walkę z podtopieniami. W trakcie spotkania uczestnicy złożyli szczegółowy raport na temat sytuacji, jaka panuje w poszczególnych gminach w związku z intensywnymi opadami deszczu. Starosta również przekazał raport z objazdu po gminach powiatu, jaki odbył dzisiaj wraz z przedstawicielami Zarządu Dróg Powiatowych i pracownikami Starostwa.

Podwyższone stany rzek odnotowano w niektórych miejscach na terenie Gminy Wiejskiej Dzierżoniów, Dzierżoniowie, Łagiewnikach, Piławie Górnej, a także w gminie Niemcza.
W rejonach lokalnych podtopień interweniuje Straż Pożarna oraz służby gminne.

Na szczęście nie ma osób poszkodowanych, pojawiają się natomiast straty materialne spowodowane lokalnymi podtopieniami.

Dobrą informacją jest to, że prognozy pogodowe przewidują, że największe opady są już za nami i teraz sytuacja powinna powoli wracać do normy. W przypadku, gdy zaistnieje potrzeba pozyskania niezbędnego asortymentu, na przykład worków do zabezpieczenia posesji, należy zwracać się do właściwego urzędu miasta lub gminy.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ano
ano 14.10.2020, 16:47
Oby decydenci od budowy suchych zbiorników na KŁODZCZYŻNIE nie zostali kolejny raz "zaskoczeni" przez przyrodę. Uważali , że przyroda poczeka i mogą ślamazarnie realizować to, co miało być dawno wykonane po tragicznej powodzi z 1997 roku !!!

Pozostałe