STAN POGOTOWIA PRZECIWPOWODZIOWEGO W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM

  • 14.10.2020, 12:56
  • Telewizja Sudecka
STAN POGOTOWIA PRZECIWPOWODZIOWEGO W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM
Padający od kilku dni w całej Polsce ulewny deszcz, dał się we znaki również mieszkańcom Powiatu Dzierżoniowskiego. Sytuację na naszym terenie stale monitoruje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podwyższone stany rzek odnotowano w niektórych miejscach na terenie Gminy Wiejskiej Dzierżoniów, Dzierżoniowie, Łagiewnikach i Piławie Górnej. W związku z trudną sytuacją w niektórych miejscach Starosta Dzierżoniowski ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego obowiązujący od godz. 11.00, 14 października 2020r. W rejonach lokalnych podtopień interweniuje Straż Pożarna oraz służby gminne. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Przyczyną podwyższonego stanu rzek są stałe i intensywne opady deszczu, które wzmogły się dodatkowo minionej nocy.
Jednak według prognoz największe opady są już za nami i teraz sytuacja powinna powoli wracać do normy. Niemniej w przypadku, gdy zaistnieje potrzeba pozyskania niezbędnego asortymentu, na przykład worków do zabezpieczenia posesji, należy zwracać się do właściwego urzędu miasta lub gminy.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe