ŚWIĘTO RZEMIEŚLNICZE – PASOWANIE ABSOLWENTÓW NA CZELADNIKÓW

  • 14.10.2020, 11:14
  • Telewizja Sudecka
ŚWIĘTO RZEMIEŚLNICZE – PASOWANIE ABSOLWENTÓW NA CZELADNIKÓW
Głównym celem bielawskiego Cechu jako organu prowadzącego placówkę oświatową jest dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb lokalnych pracodawców, ale przede wszystkim wykreowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa zawodowego/branżowego, aby przełamać stereotypy myślowe, które w dalszym ciągu panują w społeczeństwie.

Stąd też podejmowane są liczne inicjatywy promujące, jakże ważne w tych czasach szkolnictwo zawodowe, ale przede wszystkim niedoceniane przez lata rzemiosło. Bo sami przyznajmy, że bez rzemieślników trudno jest wyobrazić sobie codzienne życie. Jako organ prowadzący szkołę rzemieślniczą, jesteśmy dumni, że co roku mury naszej szkoły opuszczają absolwenci posiadający wybrany przez siebie fach w rękach. To dzięki tym absolwentom uroczystość wręczenia dyplomów czeladniczych stała się już naszą tradycją zapisaną na kartach historii bielawskiego Cechu. Dzięki tej tradycji, pamięć o zawodach rzemieślniczych z roku na rok jest pielęgnowana.

Tegoroczna uroczystość pasowania miała miejsce 12 października br. podczas Święta Szkoły w bielawskim Art-Inkubatorze. W obecności zaproszonych gości oraz obecnych i byłych uczniów Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie Starszy Cechu Kazimierz Rachowiecki, najwyższym odznaczeniem w rzemiośle - Szablą im. Jana Kilińskiego, pasował na Czeladników absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia CRRiMP w BielawiePrzemysława Stawowczyka w zawodzie dekarz, Przemysława Pilarczyka w zawodzie blacharz samochodowy, Jakuba Wojnara w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych oraz mechaników pojazdów samochodowych – Jakuba Skubisza, Kaspra Biedę, Oskara Dębskiego, Krzysztofa Filaka oraz Bartłomieja Kucharka. Dyplomy czeladnicze wręczył zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej CRRiMP w Bielawie Wiesław Bełz. Wszystkim czeladnikom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia pasma sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe