8250 PORCJI NARKOTYKÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)

  • 02.10.2020, 14:54 (aktualizacja 02.10.2020, 20:17)
  • Telewizja Sudecka
8250 PORCJI NARKOTYKÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)
Przejęcie znacznej ilości narkotyków i zlikwidowana plantacja konopi to efekt współpracy dzierżoniowskich kryminalnych z policjantami z Komend Wojewódzkich wrocławskiej i łódzkiej.

Wspólne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu i Komendy Wojewódzkiej w Łodzi pozwoliły na przejęcie ponad 8250 porcji narkotyków. Zlikwidowano ponadto plantację, na której rosło 14 roślin konopi. Wobec amatora środków odurzających zastosowano areszt na okres trzech miesięcy.

Policjanci pionów kryminalnych lokalnej policji, a także z Komend Wojewódzkich Wrocławskiej i Łódzkiej walcząc z przestępczością narkotykową ustalili dane osoby, która mogła dokonywać przestępstw właśnie o takim charakterze.

29. września na terenie Bielawy doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat. Starszy z nich posiadał przy sobie amfetaminę. Działania potoczyły się lawinowo. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego posiadającego substancję zabronioną, które znajdowało się na terenie Pieszyc ujawniono kolejne narkotyki, oraz ukrytą plantację konopi innej niż włóknista.

Policjanci zabezpieczyli: amfetaminę o wadze ponad pół kilograma, ponad 675 gramów marihuany, 358 sztuk tabletek extazy, oraz 14 roślin konopi innych niż włókniste. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu posiadania, uprawy i udzielania narkotyków. Wobec 25-latka Sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Postępowanie trwa nadal, a sprawa jest rozwojowa.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe