POWIAT KŁODZKI MA NOWEGO KOMENDANTA STRAŻY POŻARNEJ

  • 01.10.2020, 14:55
  • Telewizja Sudecka
POWIAT KŁODZKI MA NOWEGO KOMENDANTA STRAŻY POŻARNEJ
Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki uczestniczył w uroczystym objęciu funkcji Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku przez bryg. mgr Rafała Chorzewskiego.

Uroczystość uświetnił swoją osobą sam Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż. Marek Kamiński.

Na uroczystości stawili się również przedstawiciele lokalnego samorządu oraz służb mundurowych.

W trakcie uroczystości padło wiele ciepłych słów oraz życzeń od Dolnośląskiego Komendanta PSP oraz przybyłych gości. Starosta Kłodzki zadeklarował swoją otwartość i wolę pełnej współpracy. Zapewnił też, że jako powiat, będziemy tak jak dotychczas również okazywać wszelką możliwą pomoc oraz wsparcie.

Pan bryg. Rafał Chorzewski rozpoczął pełnienie służby pożarniczej 1 września 1986 r. jako słuchacz – kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu.

Po jej ukończeniu z dniem 1 sierpnia 1988 r. został zatrudniony w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie na stanowisku instruktora ds. prewencji.

Następnie w latach 1992 - 1998 pełnił służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Kłodzku a od 1999 r. do chwili obecnej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

W roku 2001 ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Warszawie. Kolejnym etapem rozwoju naukowego były studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Następnie w latach 2010 – 2012 bryg. Chorzewski kontynuował swoją edukację w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Od początku służby przeszedł wiele szczebli zawodowej kariery w Państwowej Straży Pożarnej - od dowódcy zastępu do obecnie zajmowanego od 2007 r. dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Rudzie.

Za dotychczasową długoletnią służbę i zaangażowanie w działania ratowniczo – gaśnicze został wielokrotnie odznaczony i wyróżniony.

Z dniem 01 września 2020 r. Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu powierzył Panu bryg. Rafałowi Chorzewskiemu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku a z dniem

01 października 2020 r. powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe