PRZED NAMI FESTIWAL MARII CZUBASZEK „CAŁY KAZIO”

  • 01.10.2020, 08:56
  • Telewizja Sudecka
PRZED NAMI FESTIWAL MARII CZUBASZEK „CAŁY KAZIO”
Przed nami 7. edycja Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio” – imprezy, która każdej jesieni przyciąga do Polanicy-Zdroju koneserów polskiej muzyki, inteligentnego słowa i dobrego humoru. W tym roku mamy imponujący wachlarz kulturalnych możliwości. Na 11 wydarzeń aż 10 jest bezpłatnych i każde jest godne uwagi!

 

  • Koncert Artura Andrusa oraz premiera piosenki „Przebój-Zdrój”. Z dziesięciu podanych przez internautów i słuchaczy Radia Wrocław słów (fontanna, prestigitator, ździebełko, fajfy, borowina, absztyfikant, traszka, szachownica, szlafmyca, kurdybanek) Artur Andrus napisał piosenkę o Polanicy-Zdroju. Gwarancja dobrej muzyki i jeszcze lepszego słowa!
  • „Video-dancing z Kaziem” dla wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie dancingi "jak za dawnych lat”. Ciepła noc, park zdrojowy, jesienna atmosfera uzdrowiskowego miasteczka. Za konsolą Hirek Wrona, w powietrzu przekrój muzyki z różnych epok.
  • Scrabble w plenerze. Zmagania słowne to świetna gimnastyka dla języka. Polskiego języka! Przy planszach same tuzy, z którymi będzie mógł stanąć w szranki każdy, kto przybędzie do Muszli Koncertowej.
  • Klub Książki Rozumnej. Prawdziwa uczta dla miłośników dobrej literatury, niosącej za sobą wartość i przesłanie. Podczas tej edycji gośćmi będą: Krzysztof Daukszewicz z książką „Nareszcie w Budapeszcie”, Iza Klementowska – reporterka i dziennikarka, autorka reportażu „Minuty. Reportaże o starości” oraz Violetta Ozminkowski-Daukszewicz – autorka wspomnień o Marii Czubaszek, których premiera przewidziana jest na listopad tego roku.
  • W Salonie Literackim gościć będziemy znanego i lubianego dziennikarza muzycznego -  Marka Niedźwieckiego! Będzie muzycznie, literacko i podróżniczo, ze szczególnym uwzględnieniem jego świeżo wydanej książki „Dyrdy-Marki”.
  • W świecie social mediów warto jest wiedzieć, co nam wolno, a czego nie wolno robić w Internecie. Zapraszamy na prelekcję dziennikarza i pomysłodawcy Festiwalu - Hirka Wrony, który opowie o mediach muzycznych, a także o prawach autorskich w Polsce.
  • W mieście liczącym aż 13 fontann zobaczymy tą najwyższą i najbardziej kolorową. Feeria barw, roztańczone kaskady wody, w tle piosenki z tekstami samej Marysi Czubaszek!

Wisienką na festiwalowym torcie jest Koncert Galowy - prawdziwa uczta artystyczna dla najbardziej wybrednych gustów muzycznych. W tym roku na scenie polanickiego teatru zobaczymy i usłyszymy: Krystynę Prońko, Macieja Maleńczuka, Ralpha Kaminskiego, Pawła Serafińskiego, Arka Skolika oraz Kwiat Jabłoni. Galę poprowadzi Artur Andrus, a honorowym gościem całego wydarzenia będzie tradycyjnie Wojciech Karolak.

 

Organizatorzy:
Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji, Villa Polanica

 

Sponsorzy:
Einhell, Ogrody Pieniawskie, Uzdrowiska Kłodzkie-Polska Grupa Uzdrowisk, Staropolanka, Perfekta

 

Partnerzy:
Miasto Polanica-Zdrój, ZAiKS, Polska Federacja Scrabble

 

Patronat medialny:
Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio RAM, Telewizja Kłodzka, doba.pl, Telewizja Sudecka, Panorama Ziemi Kłodzkiej

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe