GMINA KŁODZKO: W PODZIĘKOWANIU ZA ROLNICZY TRUD

  • 30.09.2020, 10:50 (aktualizacja 30.09.2020, 10:57)
  • Jarosław Wrona
GMINA KŁODZKO: W PODZIĘKOWANIU ZA ROLNICZY TRUD fot. GMINA KŁODZKO
Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku wójt Zbigniew Tur zmuszony był odwołać Dożynki Gminy Kłodzko, ale o rolnikach nie zapomniał. Wspólnie z Radą Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku na czele z przewodniczącym Leszkiem Bobulą zaprosili rolników i pszczelarzy 27 września do Krosnowic.

Podczas dziękczynnego spotkania w pięknej sali „Podhalance”, które poprzedziła msza. św. w kościele parafialnym, wręczyli gościom symboliczne woreczki z ziarnem, a następnie podjęli uroczystym obiadem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem pani Haliny Puk. Osoby szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz wsi i rolnictwa uhonorowane zostały Medalem DIR „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego”. Złote Medale przyznano: Stanisławowi Banachowi, Andrzejowi Budziwojskiemu, Andrzejowi Madejowi, Olgierdowi Ruściowi, Danucie Szewczyk i Stefanowi Tamborowi,  natomiast Srebrne Medale: Grażynie Cichej,  Krzysztofowi Kohowi, Danucie Wład, Joannie Wład i Krzysztofowi Zymonowi.

Spotkanie dziękczynne w Krosnowicach było okazją do posumowania wybranych gminnych działań dotyczących rolników i ich gospodarstw, jak i żniw. Ponadto rolnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w zakresie BHP w gospodarstwie, za sprawą testu przygotowanego przez Placówkę Terenową KRUS w Wałbrzychu. 

info: Gmina Kłodzko

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe