NOWE POCIĄGI DLA KOLEI DOLNOŚLĄSKICH

  • 29.09.2020, 13:43
  • Telewizja Sudecka
NOWE POCIĄGI DLA KOLEI DOLNOŚLĄSKICH
Koleje Dolnośląskie S.A. i PESA Bydgoszcz SA podpisały dzisiaj umowę na dostawę pięciu nowych 5-członowych pociągów elektrycznych. Wartość kontraktu to 145 milionów złotych. Będą to pojazdy bezemisyjne, odpowiadające potrzebom osób z niepełnosprawnościami i spełniające najwyższe normy.

Nowe pociągi dedykowane będą do obsługi Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego i realizować będą połączenia na liniach:

Oleśnica – Wrocław Główny – Siechnice – Jelcz-Laskowice

Wrocław Główny – Wrocław Wojnów – Jelcz-Laskowice.

To zamówienie pokazuje, że jako samorząd myślimy o transporcie w sposób kompleksowy. Nasze działania zmierzają zarówno do zmniejszania wykluczenia komunikacyjnego w regionie, jak i staramy się wzmacniać połączenia aglomeracyjne. Jako samorząd dołożymy starań, aby w najbliższych latach skorzystać z możliwości rozszerzenia tego zamówienia o kolejnych 20 nowych pociągów.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe