GMINA BIELAWA WYGRAŁA W KONKURSIE RECYKLOMAT

  • 25.09.2020, 23:28
  • Telewizja Sudecka
GMINA BIELAWA WYGRAŁA W KONKURSIE RECYKLOMAT
– recyklomat w Twojej gminie”, który został zorganizowany przez Coca-Colę pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju. Okazało się, że wniosek Modelowego Miasta Ekologicznego - Bielawy został wysoko oceniony i wybrany, obok 5 innych projektów z całej Polski, do wyróżnienia nagrodą.

Projekt „World Without Waste”, który rozpoczął się w 2018 r., zakłada, że do 2030 r. Coca-Cola pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi ekwiwalentu wszystkich butelek i puszek trafiających do konsumenta. Dzięki temu ogromna ilość tych surowców będzie krążyć w obiegu, dostając nowe życie. Co więcej, do 2030 r. opakowania mają składać się w co najmniej 50 % z surowca wtórnego.

Nagrodą w przedmiotowym konkursie jest nowoczesny automat do selektywnej zbiórki butelek i puszek pn. recykolmat. Jego wartość to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Konkurs pn. "Świat bez odpadów" ma za zadanie zachęcić mieszkańców naszego kraju do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. ♻️

Osoby oddające do recyklomatu opakowania jednorazowe, w zamian otrzymywać będą od Gminy tzw. punkty lojalnościowe do aplikacji, które następnie będą mogły być wykorzystane przy zakupie biletów wejściowych do miejskich atrakcji m.in. na pływalnię, siłownię, czy do kina. 🤳

Będzie to pierwszy krok w stronę normalizowania gospodarki opakowaniami jednorazowymi w naszym mieście. Oczywistym jest jednak, iż problem ten wymaga uregulowań ustawowych, takich jakie funkcjonują w większości krajów Unii Europejskiej.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bielawianin
Bielawianin 06.10.2020, 15:33
Bardzo słabe z tymi punktami
Nie moglo byc jak u Niemców
Za puszke po piwie lub napoju - pieniadze
Za plastikowa butelkę - pieniadze
Za szklana butelkę- pieniadze
A pamietam ze maszyna na szklane butelki stala kolo pieczywa w intermarche.
Chory świat
Chory świat 26.09.2020, 14:13
Dopiero teraz a nie mogli tego zrobić 20 lat temu? Korporacja coca cola udaje że pomaga a sama zaśmieciła milionami butelek świat

Pozostałe